Ürün Teknoloji 15 TEMMUZ 2011 / 14:21

Asus oyunu düze getirdi

Asus’un ROG (Republic of Gamers - Oyuncular Cumhuriyeti) serisi oyun ile ilgili tüm ürünlerine verdiği bir ‘çatı’ marka. Bu markanın altında anakart, ekran kartı ve tabii ki yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar bulunuyor. Dizüstü serisinin en yeni ürünü olan G74Sx, 3 boyutlu ekran seçeneği ile ön plana çıksa da donanımsal olarak gücünü ispatlayan iyi bir masaüstü bilgisayar alternatifi. Çünkü 17,3 inçlik ekranla gelen seri pek taşınabilir bir model değil. En yüksek modeli seçtiğinizde 17,3 inçlik ekran 1920x1080 piksel çözünürlük ve 120 Hz tazeleme hızı sunuyor. Bu da bildiğiniz gibi ekranın 3 boyutlu görüntüleri desteklediğini gösteriyor.
Ürünün en üst konfigürasyonunda Intel Core i7 2630QM adlı 4 çekirdekli işlemci bulunuyor ve bu işlemciyle beraber bellek miktarınız 16 GB’a kadar çıkabiliyor. Sabit disk olaraksa seçenek çok fazla. Ancak üstün performans için SSD veya 7200 RPM’lik 750 GB bir disk seçebiliyorsunuz. G74Sx’da 3GB GDDR5 bellekli Nvidia GTX 560M bulunuyor. Bu harici ekran kartı sayesinde oldukça yeni oyunları oynamanız mümkün oluyor. Performansıyla ön plana çıkan üründe çift fan sistemi var. Grafik işlemci ve işlemci ayrı ayrı fanlara sahip ama gerektiğinde birleşerek tek bölgeyi daha fazla soğutmaya çaba harcayabiliyor.

Konfor dizüstünde
Asus G74Sx’de bulunan Nvidida 3D Vision ve 3DTV Play teknolojileri ile kullanıcılar ister G74Sx’de isterlerse 3 boyutlu HDTV’de 3D filmleri izleyebiliyor ve oyunları oynayabiliyor. Creative EAX Advanced HD 5.0 ile güçlendirilmiş gerçekçi ses performansına sahip ürün tasarım olarak önceki seriyi andırıyor ama bazı küçük iyileştirmeler de yapılmamış değil. Bunların en önemlisi kolay ‘donanım yükseltme’ özelliği. Sabit disklere ve belleklere kolay erişim sağlayan tasarım, belleğinizi artırmak veya sabit diskinizi değiştirmek istediğinizde bunu bilgisayarınızı salondan odaya taşımak kadar kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenizi mümkün hale getiriyor.
Tabii 17 inç ekran büyüklüğüne sahip bilgisayarın kasası da geniş bir zemine yayılıyor. Bunu fırsat bilen mühendisler de masaüstü klavyesini aratmayacak bir klavyeyi ürüne yerleştirmiş. Hafif derecelendirilmiş klavyenin, büyük tuşları ve yeterli tuş aralıkları sayesinde hem oyun oynarken hem de işlerinizi yetiştirirken konforlu bir kullanımı var.
Konfigürasyona göre bir Microsoft Windows 7 işletim sistemiyle beraber gelen üründe Core i5 işlemci seçeneği, Blu-ray optik sürücü ve Bluetooth 3.0 ve USB 3.0 arabirimi bulunuyor. G74Sx, 8 hücreli piliyle beraber 4,28 kg. ağırlığa ulaşıyor.
Bilgi için:
www.asus.com.tr
ETİKETLER : Sayı:830
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN