Ürün Teknoloji 16 HAZİRAN 2017 / 15:53

ATAR’da yeni dönem başladı

Innovera, 2015 yılında kurduğu InnoveraLabs ile Güvenlik Operasyon Merkezlerinin (SOC) iş yükünü hafifleten ATAR’ı siber güvenlik profesyonellerinin ve kurumların hizmetine sunmuştu. Yenilikçi siber güvenlik firması InnoveraLabs, yeni nesil ATARv3 ile çok daha hızlı, esnek ve akıllı bir yazılım geliştirdi. ATAR’ın ardından ATARv3 ile yine ilklere imza atmaya hazırlandıklarını belirten Innovera Yönetici Ortağı Burak Dayıoğlu, “Günde ortalama 300- 4 bin tehdit alan kurumların bu tehditleri hızlı ve kolay bir şekilde yönetmeleri için geliştirdiğimiz ATAR, küresel arenada alternatifi az bulunan bir robot yazılım. Kurumlardan aldığımız olumlu dönüşlerle ATARv3’ü de sektöre sunduk” dedi. 
ATARv3, öncü teknoloji sağlayıcılarına ait 75’i aşkın farklı teknolojiyle entegrasyon özelliği sunarak, güvenlik operasyon merkezlerinin bu cihazları kolaylıkla kullanmalarına ve yönetmelerine imkan veriyor. ATARv3, siber güvenlik uzmanlarına otomasyon ve yinelenen görevlerin yerine getirilmesinde yardımcı olurken, SOC paneli ve görsel taktik rehberi editörü (visual playbook editors) gibi özellikler de sunuyor. SOC paneli, siber güvenlik yöneticilerine temel performans göstergelerini (KPIs) ve hizmet seviyesi anlaşmalarını (SLAs) takip etme imkanı tanıyarak siber güvenlik performansını daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetmelerine imkan veriyor. Yeni görsel taktik rehberi editörü (visual playbook editors) ise aynı taktik rehberi içerisinde karışık operatör ve robot aktivitelerinin belirlenmesine yardımcı oluyor.
 
ETİKETLER : InnoveraLabs ATARv3 1127

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN