Ürün Teknoloji 09 MART 2015 / 08:59

ATLAS siber tehditleri saniyede 120 Terabayt ile takip ediyor

Dünya genelinde 330 ağ operatöründen gelen verileri Atlas ismini verdiği platform üzerinden anlık olarak izleyen Arbor, saniyede 120 terabaytlık trafik istihbaratı elde edebilme kapasitesine ulaştı.

Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks'un Atlas isimli siber tehdit izleme altyapısının ulaştığı son teknoloji, dünya genelinde 330 İnternet servis sağlayıcısından topladığı verilerle saniyede 120 Terabaytlık bir trafik istihbaratı sağlıyor. Bu gelişme, hem birey, hem de kurumların siber tehditlere karşı daha ilk andan bilgi sahibi olup savunmaya geçebilmesinin önünü açtı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arbor Networks Türkiye Ülke Müdürü Serhat Atlı şunları söyledi:

"Atlas, hemen yanı başlarında ve dünya genelinde ne olup bittiğini anlamak isteyen siber güvenlik ekiplerine müthiş bir değer sunuyor. Atlas üzerinden artık saniyede 120 terabaytlık veri trafiği izlenebilecek, tehdit unsurları henüz saldırının ilk anından itibaren tespit edilebilecek. Birçok güvenlik çözümünün 'öngörü' vaadi var, ancak Atlas programı şirketlerin kendi ağlarının yanı sıra tüm dünyada olup bitene ilişkin 'öngörü' sahibi olabilmelerini mümkün kılıyor."

Atlas verileri aynı zamanda Google Ideas ile ortaklaşa hizmete sunulan Dijital Saldırı Haritası'nın da temelini oluşturuyor.
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN