Ürün Teknoloji 02 NİSAN 2011 / 02:27

Autodesk 2012 yapı tasarımı portföyünü açıkladı

Autodesk, AEC endüstrisi için 2012 portföyünü açıkladı. Güncellenmiş portföy inşaat ve altyapı endüstrilerinde çalışan mimarlara, mühendislere, planlamacılara, yüklenicilere, tesis yöneticilerine ve mal sahiplerine faaliyetleriyle ilgili mevcut zorlukları aşmalarına yardımcı olan kapsamlı yazılım çözümleri sunarak Yapı Bilgi Sistemi (BIM) sürecini destekliyor.  Autodesk yeni ve güncellendirilmiş yazılımlara ek olarak inşaat, tasarım, yapı ve altyapı profesyonelleri için geliştirdiği iki yeni tasarım ürününü de duyurdu.
Autodesk AEC Çözümleri Bölüm Başkanı Jay Bhatt  yeni portföyle ilgili şunları söylüyor: “Autodesk BIM çözümlerinin endüstriye sağladığı değer, yapı bilgi sisteminin içindeki bilgilerle başlıyor. Yapı bilgi sistemi modelden çok daha fazlasıdır, müşterilerimizin modelde bulunan bilgileri bir projeyi tasarlamak, görselleştirmek, çözümlemek ve simüle etmek için kullanmalarına yardım eden bir süreçtir. 2012 portföyümüzün geliştirilmesine neden olan motivasyon müşterilerimize modelde mevcut zengin bilgilerden daha fazlasını kullanabilmeleri için yardım ederek, onların kalite, etkinlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik dâhil olmak üzere gerçek iş sonuçları elde etmesini sağlamak.”
Autodesk’in tasarımdan inşaata ve operasyondan bakım işlemlerine kadar binanın yaşam döngüsü boyunca uygulanabilen BIM çözümleri, mimarlık, yapı mühendisliği, makine, elektrik ve tesisat (MEP) mühendisliği çözümleri dâhil olmak üzere, Autodesk Revit yazılımı kullanılarak yaratılan akıllı modellere dayanıyor. Autodesk’in altyapılar için geliştirilen BIM çözümleri ise, inşaat mühendisliği tasarımı için geliştirilen AutoCAD Civil 3D yazılımı ve altyapı planlaması için geliştirilen AutoCAD Map 3D yazılımı ile yaratılan akıllı modellere uzanıyor. BIM’in sağladığı faydaları artırmaya yardımcı olan bu yeni ürün, projeleri sanal ortamda simüle etmek ve görselleştirmek için kullanılan Autodesk Navisworks ve Autodesk 3ds Max Design yazılımlarını, dokümantasyon ve profesyonel teknik çizim için kullanılan AutoCAD yazılımını içeriyor. Yeni Autodesk Building Design Suite ve Autodesk Infrastructure Design Suite ise proje tasarımı, görselleştirme ve simülasyondan dokümantasyon ve inşaata kadar çeşitli iş akışı ihtiyaçlarını karşılaması için kullanıcılara yardımcı olan kapsamlı birçok araç ile donatılmış durumda.
ETİKETLER : Sayı:815

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics