Ürün Teknoloji 24 EYLÜL 2016 / 18:06

Autodesk abonelikle kullanım modeline geçti

Autodesk, sektör gereksinimlerine özel geliştirilen ve temel Autodesk yazılımlarını içeren yeni Sektörel Çözüm Paketleri’ni duyurdu. Şirket, bahsi geçen sektörel çözüm paketlerinin pazara sürülmesiyle tasarım ve yaratım uygulamalarının satışını sonlandırarak tamamen abonelik yöntemiyle kullanıma geçiş yapıyor.
Autodesk’in yetkili dağıtıcısı Penta Teknoloji’nin gerçekleştirdiği basın toplantısında Autodesk’in mimari-mühendislik, ürün tasarımı ve medya-eğlence olmak üzere üç farklı alandaki yeni çözüm paketleri duyuruldu. Autodesk ürünlerine yönelik yeni abonelik modelinin de anlatıldığı toplantıda ayrıca yeni çözüm paketlerinin içerikleri ve kullanıcılara sundukları avantajlar katılımcılara aktarıldı. Penta Satış ve Pazarlama Müdürü Arda Serim’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Penta Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Abdullah Doğan, Pazarlama Yöneticisi Didem Akyol, Mimari Sektör İş Geliştirme Yöneticisi Kıvılcım Tezan Ocak ve Üretim Sektörü İş Geliştirme Yöneticisi Selim Ertuğ Tuğran da çeşitli sunumlar gerçekleştirdiler.  
Aboneliğin ve dijitalleşmenin bilişim dünyasında geldiği noktaya dikkat çekilen toplantıda aktarılan bilgilere göre Penta Teknoloji ve Autodesk arasındaki iş birliğiyle üç farklı sektörel çözüm paketi kullanıcılara sunulacak. Mimari, Mühendislik ve İnşaat Çözüm Paketi, yapı tasarımı, altyapı ve inşaat için gerekli BIM araçlarını tek bir sette kullanıcılara sunuyor. Çözüm paketinin içindeki başlıca ürünler ise Revit, AutoCAD and AutoCAD Civil 3D olarak öne çıkıyor. Ürün Tasarımı Çözüm Paketi ise ürün ve fabrika tasarımı için gerekli tasarım ve mühendislik araçlarının toplandığı bir paketten oluşuyor. Inventor Professional, AutoCAD, Navisworks Manage, Fusion 360 gibi bulut tabanlı tasarım araçları kullanıcılara sunuluyor. Medya ve Eğlence Çözüm Paketi’yle de görsel efekt ve oyun geliştirme profesyonellerini hedefleyen şirket, Autodesk’in Maya ve 3ds Max gibi üç boyutlu animasyon araçlarını bir arada sunuyor.
Sektörel çözüm paketleri üç aylık, yıllık veya daha uzun süreli esnek abonelik seçenekleri sunuyorlar. Bunun yanında bulut hizmetleri, teknik destek ve yazılım yönetim araçlarıyla hizmetin devamı sağlanıyor. Simülasyon ve veri yönetim araçları gibi çözüm paketinde bulunmayan farklı uzmanlık yazılımları için de gereksinim oluşması halinde, müşterilerin tekil ürün ve bulut hizmetlerine abone olabilecekleri de duyuruldu.
Autodesk, bahsi geçen sektörel çözüm paketlerinin pazara sürülmesiyle tasarım ve yaratım uygulamalarının satışını sonlandırarak tamamen abonelik yöntemiyle kullanıma geçiş yapıyor. Bununla birlikte, bakım anlaşmalı kalıcı ürüne sahip iş ortaklarının sözleşmelerini yeniledikleri süre boyunca güncel sürüme erişim hakkı korunacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics