Ürün Teknoloji 30 EYLÜL 2017 / 12:00

Aydınlatmada akıllı çözümlerin zamanı

Aydınlatma çözümleri alanında dünyanın köklü şirketlerinden Feilo Sylvania, Türkiye pazarına yatırım kararı aldı. Feilo Sylvania, yenilikçi aydınlatma çözümleri ile 110 yıllık geçmişe sahip ve enerji verimliliği, aydınlatma tasarımı, IoT yönetimi gibi alanlarda çözümler sunuyor. Feilo Sylvania Dünya Başkanı Christian Schraft, Türkiye yatırımını şu şekilde değerlendirdi:
“LED aydınlatma çözümleri alanında önemli fırsatlar görüyoruz. Sağladığı enerji verimliliği ve kullanım kolaylığı ile LED çözümleri iç ve dış aydınlatma projelerinde sıkça tercih ediliyor. 2020 yılında, LED kullanımının toplam aydınlatma pazarı genelinde yüzde 80’lere varması öngörülüyor. Türkiye pazarının çözüm ortağı olmaya hazırız. Hedefimiz sağladığımız yüksek teknoloji, enerji verimliliği ve kontrol kabiliyeti ile maliyet avantajı sağladığımız, performansı artırdığımız projelere imza atmak.”
 
Yerli üreticiler ile işbirliği
 
Concord, Lumiance ve Sylvania markalarıyla Belçika, Almanya, Fransa ve İngiltere’de aydınlatma ürünleri üretimi gerçekleştiren Feilo Sylvania’nın Türkiye’de de üretim planları bulunduğunu belirten Feilo Sylvania Türkiye Genel Müdürü Azim Tuncinar; “Türkiye’de ilk etapta profesyonel ve tüketici satış kanallarında faaliyet göstermeyi, yatırımlarımızı aralıksız sürdürerek pazarda öncü bir rol üstlenmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda 2018 yılı için yüzde 7 pazar payı kazanmayı, 2019 yılında ise 2,5 katı daha büyüme sağlamayı planlıyoruz. Yerli üretim ve yerli üretim çözümleriyle şimdiden görüşmeler halindeyiz, buna dair de önemli yatırımlar gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics