Ürün Teknoloji 25 NİSAN 2010 / 18:00

Bebelere telefon

Siemens Gigaset’in DECT ürünü C590, büyük ekranı, bebek telsizi, 12 saate kadar konuşma süresi ve programlanabilir zil sesleri gibi özellikleriyle beklentileri karşılıyor. Aile telefonu olarak nitelendirilen C590’un bebek telsizi özelliğine dikkat çekiliyor. Oda dinleme özelliği aktive edildiğinde, telefon oda içindeki seslere duyarlı hale geliyor ve herhangi bir ses algıladığında kaydedilen numarayı ya da diğer el cihazını arayarak 90 saniye boyunca odadaki sesleri dinletiyor. Bu arada bebeği uyandırmamak için kendini sessize alıyor ve gelen aramaları sadece ışığını yanıp sönerek haber veriyor.
Doğumgünü hatırlatıcı özelliği bulunan telefon, özel günlerin atlanmasını engelliyor. Ayrıca kullanıcı isteğine göre bilinmeyen çağrılarda sessize geçen telefon, yine tercihe göre kullanıcının istediği numaralarda çalıyor; diğerlerinde sessiz kalıyor.
HSP teknolojisiyle yüksek ses kalitesi sunan telefon, ECO DECT özelliğiyle yüzde 60’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. ECO DECT Plus özelliği aktif hale getirildiğinde cihazla, baz istasyonu arasındaki iletimi sınırlayarak, etrafa sıfıra yakın radyasyon yayılımını sağlıyor.
Altı el cihazı tanımlanabilen C590’ın satış fiyatı KDV hariç 169 TL.
Bilgi için:
www.gigaset.com.tr
ETİKETLER : Sayı:768