Ürün Teknoloji 09 NİSAN 2011 / 00:40

Bilgisayar gibi medya oynatıcı

Asrock, nVidia’nın görüntü teknolojisindeki yeni gücü ION’u da arkasına alarak tasarladığı 3 boyutlu görüntüleri destekleyen ev sinema sistemi ION 3D 152B’yi piyasaya sürüyor. Hem ev sineması hem de bir bilgisayar olarak tanımlanabilecek ION 3D 152B, temel bilgisayar işlevlerinin yanı sıra oyun oynamak da mümkün.
Gücünü, mini-ITX boyutlarındaki küçük anakart üzerine yerleştirilmiş Intel Atom D525 adlı çift çekirdekli işlemci ve 2 GB DDR2 bellekten gücünü alan bilgisayarda NVidia’nın GT218-ION adlı grafik işlemcisi bulunuyor. nVidia’nın 3D TV Play yazılımıyla beraber gelen cihaz bu özelliklerle beraber iyi bir 3 boyutlu eğlence cihazına dönüşüyor.
Oyuncuları yakından ilgilendirecek bir başka özellik ise iPhone bütünleştirmesi. ION 3D 152B ile beraber gelen bir yazılım sayesinde iPhone’unuzu bilgisayarınıza kablosuz olarak bağlayabiliyor ve onu bir joystick olarak kullanabiliyorsunuz.
320 GB sabit diski bulunan cihazda kablolu ve kablosuz ağ bağlantısının yanı sıra USB 3.0 arabirimi de bulunuyor. Bu sayede ileride bu standarda sahip bir disk kullandığınızda büyük boyutlu dosyaları aktarmak için zaman kaybetmeyeceksiniz. HDMI portuna sahip olan cihazda DVI, VGA, S/PDIF gibi farklı çıkışlara da rastlamak mümkün.
Asrock ION 3D 152B’da dahili bir güç kaynağı bulunmuyor. Isı ve dolayısıyla oluşan ses sorununa karşı beraberinde gelen harici bir adaptör ile güç sağlayan cihaz, tam fonksiyonlu uzaktan kumandaya sahip. Ürünün son kullanıcı fiyatı ise KDV hariç 549 dolar.
Bilgi için: www.datastar.com.tr
ETİKETLER : Sayı:816

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics