Ürün Teknoloji 23 EYLÜL 2017 / 16:26

Birleşmede verimli ilk yılın ardından…

Dell Technologies, dünyanın en büyük özel teşebbüs teknoloji şirketi olarak Dell ve EMC birleşmesi ile birlikte kuruluşunun ilk yıl dönümünü kutladı. Bu ilk yılında şirket, 35 milyar dolar değerinde Dell Technologies kanalı, Dell EMC portföyüne de 10 bin yeni kurumsal müşteri kazandıran küresel bir kanal programı oluşturdu. Ayrıca sunucu, depolama, istemci ve yakınsanmış altyapı çözümlerinin çapraz satışları ile müşterilerde gelir artışı sağladı. Şirket bu süreçte yaklaşık 9,5 milyar dolar tutarındaki borcunu ödedi, üç büyük şirketi hızla elden çıkararak yenilikçi teknolojilere yatırımlar yaptı. 
Dell Technologies, aynı zamanda GE'nin devam eden dijital dönüşüm çabalarını desteklemesi için Dell altyapısı ve son kullanıcı bilişim çözümlerinden faydalanmak adına birkaç yılı kapsayan bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Dell, GE'nin birincil BT altyapı tedarikçisi oluyor. 
Dell Technologies işletmeler ailesi içinde Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream ve VMware yer alıyor. İlk yılda Dell Technologies, yıllık 4,5 milyar Ar-Ge yatırımına devam etti. Yapay zekâ, makine öğrenimi, IoT, genom bilimi gibi alanlara odaklanan yenilikçi yeni şirketlere Dell Technologies Capital yoluyla 100 milyon dolar yatırım yaptı. Birleşmenin tamamlanmasından bu yana şirket; çalışanlarına, pazara giriş stratejisine ve büyüme alanları için teknolojiye aşamalı olarak hemen hemen 1 milyar dolar yatırım taahhüdünde bulundu.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN