Ürün Teknoloji 05 AĞUSTOS 2011 / 12:57

BlackBerry ‘7’ ile yenilendi

RIM’in iş dünyasına yönelik akıllı telefonları Bold ve Torch, BlackBerry 7 işletim sistemiyle karşınızda.
Taşınabilir cihazlar için donanımdan bile çok daha önemli olan işletim sistemi unsuru her yerde kendini belli ediyor. Öyle ki üreticiler büyük ölçüde bu alana yatırım yapmaya başladı. Research In Motion (RIM) BlackBerry 7 işletim sistemini destekleyen 5 yeni akıllı telefonunu duyurdu. BlackBerry Bold ve Torch modellerinin bundan yeni sürümleri 7 ile beraber gelecek. Aynı zamanda, şu ana kadar 225’in üzerinde operatör ve dağıtıcı ortak, yeni çıkacak 5 cihaz için 500’ün üzerinde sertifika programı üzerinde çalışıyor.

Yeni BlackBerry’ler
Yeni BlackBerry Bold 9900 ve 9930 çok daha kullanışlı hale getirilmiş klavyeleri ve dokunmatik ekranları ile eski modellere göre çok daha ince bir yapıya bürünüyor. Yeni Bold’lar aynı zamanda NFC (Near Field Communications) teknolojisine sahip olan ilk BlackBerry’ler olma özelliğini taşıyor. NFC teknolojisi, donatıları eşleştirme veya tek bir dokunuşla SmartPoster etiketlerini okuyabilme gibi birçok yeni özellik sunuyor. BlackBerry Bold 9900 serisi, çelik çerçevesi de dahil olmak üzere birinci sınıf malzemelerle geliştirilmiş.
BlackBerry Torch 9810 ise 3.2 inçlik geniş ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı, yüksek performanslı donanım özellikleri ile BlackBerry 7 işletim sistemiyle çok daha hızlı ve akıcı. Hızlı yazı yazmayı sağlayan klavyesiyle BlackBerry Torch 9810, gerçek anlamda her iki alanda da en iyi deneyimi sunuyor. Torch’un 9850 ve 9860 modelleri ise 3,7 inç ile BlackBerry akıllı telefonları arasında en geniş ekrana sahip.
RIM’in yeni nesil telefonları yeni performans odaklı platforma sahip. BlackBerry 7 işletim sistemini destekleyen telefonlar ayrıca 1.2 GHz işlemciye, HD video kayıt özelliğine ve 24-bit yüksek çözünürlüklü ekrana sahip. BBM 6 ile kolayca bütünleştirilebilen, Wikitude gibi yeni zenginleştirilmiş gerçeklik uygulamaları sağlayan gelişmiş algılayıcılar ve daha birçok güçlü donanım özelliklerine sahip.

BlackBerry 7 işletim sistemi
BlackBerry 7, eski sürümlerine göre internette çok daha hızlı. Gelişmiş WebKit tarayıcı motorunun üstün performansının BlackBerry 7’li akıllı telefonlar ile gelen güçlü donanımla bir araya gelmesi ortaya bir önceki modelden yüzde 40 oranında daha hızlı bir ürün koyuyor. Yeni nesil tarayıcının geliştirilmiş özellikleri arasında geliştirilmiş yakınlaştırma özelliği ve HTML5 bulunuyor. ‘Liquid Graphics’ teknolojisine de sahip olan telefondaki söz konusu teknoloji, yüksek performanslı grafik işlemcisini hızlı bir işlemci ve başarılı bir ekranla bir arada sunuyor. Bunun yanında telefona yüklenmiş olarak gelen ‘BlackBerry Protect’ uygulaması ise, kişisel bilgilerin bulut ağında yedeklenmesi mümkün oluyor.
Bilgi için: www.blackberry.com
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics