Ürün Teknoloji 28 MAYIS 2017 / 14:22

Blockchain hizmetleri IBM’den geliyor

IBM, Linux Foundation'ın Hyperledger Fabric 1.0 sürümünü temel alan, ilk kurumsal kullanıma hazır blockchain hizmeti IBM Blockchain ürününü pazara sundu. Bu hizmet, geliştiricilerin IBM Cloud’da yüksek düzeyde güvenli üretim blockchain ağlarını kısa sürede oluşturmasını ve barındırmasını sağlıyor, sektördeki en güvenli Linux sunucusu IBM LinuxONE ile de destekleniyor.
Linux Foundation'ın açık kaynak Hyperledger Fabric v1.0 çözümü, diğer açık kaynak blockchain teknolojilerinin yanında Hyperledger konsorsiyum üyeleri tarafından geliştiriliyor. Fabric, büyük kullanıcı ekosistemlerinde yeni ağ üyelerinin katılımı ve saniyede binin üzerinde işlem oranlarıyla işlem yapılmasıyla hızla ölçeklenebilen, kurumsal seviyede blockchain ağları oluşturulmasında bir çerçeve sağlamak üzere tasarlandı.
IBM'in blockchain hizmetleri, geliştiricilerin IBM Cloud’da blockchain ağlarını oluşturmasına, devreye almasına ve yönetmesine yardımcı oluyor. Şirket, denetim altındaki ortamlar için Yüksek Düzeyde Güvenli İş Ağı hizmetleriyle pazara ilk giren teknoloji şirketi olma özelliği taşıyor. Bu altyapıyla sağlanan özellikler şöyle sıralanıyor: 
  • İçeriden gelen tehditlere karşı koruma.
  • Ticari bir sistem için sektördeki sertifikalandırılmış en yüksek seviyede ayrıştırma.  
  • Güvenli hizmet kapsayıcıları.
  • Kurcalanmaya duyarlı donanım güvenliği modülleri.
  • Denetlenebilir bir işletim ortamı.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics