Ürün Teknoloji 14 MART 2010 / 18:00

Bold’un son noktası 9700

BlackBerry cihazların üreticisi RIM tarafından Turkcell işbirliğiyle ülkemize getirilen BlackBerry Bold 9700, bugüne kadar üretilen en yetenekli ve küçük BlackBerry cihazı. Yeni BlackBerry Bold 9700, üstün iletişim ve çokluortam özelliklerinin geniş bir yelpazesini, müşterilerine hem iş hem de özel yaşamlarında beğeniyle kullanabilecekleri kompakt ve rafine bir tasarım içinde sunuyor.
Kendi sınıfında en üst seviyede performans, işlev ve özelliklere sahip olan yeni BlackBerry Bold 9700 akıllı telefonu; dünyanın dört bir yanındaki 3G HSDPA şebekeleri için destek, gelecek nesil (624 MHz) işlemci, 256 MB flaş bellek, tümleşik GPS ve Wi-Fi; 3,2 megapiksel kamera ve keskin, göz kamaştırıcı görüntü sunan bir ekrana sahip. Cihaza ustalıkla yerleştirilmiş, dokunmaya duyarlı menüler arasında ve içinde hızla dolaşmayı sağlayan yön tuşu (trackpad) ve yine dokunma hissini tatmin eden klavyesi ile telefonun dışında da kendini gösteriyor. Cihazın koyu renkli kromaj çerçevesi ve suni deri kaplı sırtı incelik ve zarafetini artırırken dar profili, dengeli ağırlık dağılımı ve yumuşak kenarları tek elle iyi bir tutuş rahatlığı sağlıyor.
BlackBerry Bold 9700, 109 mm x 60 mm x 14,1 mm boyutlarında ve sadece 122 gram ağırlığında. Keskin ve göz kamaştırıcı görüntüler veren 2,44 inçlik ışık algılamalı ekran, 245 ppi’de 480x360 çözünürlük sağlıyor. Hızlı ve hatasız yazı yazma için titizlikle biçimlendirilmiş tuşlara ve tuş sıraları arasında kromajlı bordürlere sahip, dokunma hissini büyük ölçüde tatmin eden tam QWERTY klavyeye sahip ürünün en keyifli özelliğiyse sezgisel ve tepkisel navigasyon özelliği sunan, dokunmaya duyarlı trackpad.
Ürünün diğer özellikleri
Tümleşik Wi-Fi (802.11 b/g), değişken zoom fonksiyonlu, otomatik netleştirmeli, flaşlı, video kayıt da yapabilen 3,2 megapiksellik kamera, kullanıcılara e-posta yönetimi ve ajanda takviyelerinin yanı sıra daha hızlı JavaScript ve JSS işlemleriyle daha iyi bir gezinme deneyimi sunan BlackBerry OS 5.0 işletim sistemi, haritalar ve diğer mevki bazlı uygulamalar için tümleşik GPS ve fotoğrafla koordinat etiketleme. Ayrıca cihazın üst tarafına pürüzsüz bir şekilde yerleştirilmiş 3,5 mm’lik stereo kulaklık fişi yuvası, ses ayarına özel kontrol düzeneği, kilitleme ve ses kesme tuşları da kolay bir çokluortam kullanımı sağlıyor. Üründe halen 16 GB’a kadar olan hafıza kartlarını destekleyen, gelecekte ise piyasaya çıkacak olan 32 GB’lık hafıza kartlarını da desteklemesi beklenen microSD/SDHD hafıza kartı yuvası yer alıyor ve ürünle birlikte bir adet 2 GB’lik kart veriliyor.

l Nedir:
BlackBerry Bold 9700 yeni nesil akıllı cep telefonu
l Artılar:
Daha önceki BlackBerry cihazlarındaki eksiklikler bu üründe düzeltilmiş.
l Eksiler:
En küçük, en yeni ve en becerikli BlackBerry cihazı.
l Fiyatı:
Turkcell bireysel aboneleri yeni BlackBerry Bold 9700’e 4 GB Mega Paket kampanyasıyla, tüm vergiler dâhil, 83 TL x 24 ay ya da 99 TLx18 ay kontratlı tekliflerle sahip olabiliyor. Turkcell, kampanyaya dâhil olan bireysel ve kurumsal abonelerine hafta sonlarında iki gün Turkcell’lilerle ücretsiz konuşma ve SMS hediyesi veriyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics