Ürün Teknoloji 28 MART 2010 / 18:00

Bu kalem çok akıllı

Tesan İletişim, Livescribe şirketinin geliştirdiği yeni kağıt tabanlı bilgisayar Pulse Smartpen’i Türkiye pazarına sundu. Livescribe platformu sıradan bir kağıdı bilgisayar ekranına çeviriyor ve kağıt dünyası ile sayısal dünya arasında bir köprü oluşturuyor. Platform; kişisel verimlilik, öğrenme, iletişim, ve kendini ifade etme alanında çok çeşitli uygulama alanları yaratıyor.
Pulse Smartpen ile iletişimin temel araçları yeni bir boyut kazanıyor. Smartpen, alınan notları ve ortam sesini kaydediyor. Matematik hesabı ve dil çevirisi yapıyor. Diğer yandan el yazısıyla alınan notları e-posta ile göndermeyi sağlıyor.
Geniş çerçevede kağıt tabanlı bilgisayar uygulaması söz konusu. Livescribe’ın ilk önemli uygulaması ‘kağıttan dinleme’. Toplantıda ya da derste not alınırken Smartpen yazılan, çizilen ve duyulan her şeyi eşzamanlı olarak kaydediyor. Daha sonra notun alındığı anda ne konuşulduğunu dinlemek için mürekkebin üzerine kalemle dokunulması yeterli. Aynı zamanda sesle beraber notlar PC ya da MAC bilgisayara aktarılabiliyor. Burada kolaylıkla saklanabiliyor, dinlenebiliyor, kelime araması yapılabiliyor, e-posta olarak gönderilip internette paylaşılabiliyor.
Pulse Smartpen, Bimeks mağazaları ve hepsiburada.com başta olmak üzere Türkiye çapında satışa sunulmuş durumda. 2 GB hafızası ile 200 saatin üzerinde ses kaydı, 16 bin sayfanın üzerinde sayısal not saklayabilen ürünün tavsiye edilen perakende fiyatı KDV dahil 449 TL. Çeşitli boylarda ve modellerde olan Smartpen defterleri ise sıradan defterler gibi uygun fiyatlara alınabiliyor.
Bilgi için:
www.tesan.com.tr
ETİKETLER : Sayı:764