Ürün Teknoloji 09 ARALIK 2017 / 17:32

Bulut sistemlerinde stratejik işbirliği

Kurumsal yedekleme, kurtarma, arşivleme ve bulut alanında hizmet veren Commvault, Google ile bulut sistemlerinde stratejik işbirliğine imza attı. Anlaşma kapsamında, kamudan özel sektöre tüm şirketler, iş yüklerinin yüzde 100'ünü Google Cloud Platformu’na taşıyarak, iş süreçlerini buluttan yönetecek. Böylece şirketler teknik detaylarda bunalmadan kendi işlerine odaklanarak, daha güvenli ve daha hızlı çoklu bulut hibrit altyapıya ulaşabilecek. Kurumsal müşterilerin bulut platformuna geçiş stratejileri için destek aradığı bilgisini veren Google Cloud Stratejik Teknoloji İş Ortakları Direktörü Adam Massey, “Commvault, verilerin Google Cloud Platformuna taşınmasını daha kolay ve daha hızlı hale getirerek müşterilerimizin geçiş sürecini hızlandırmaya yardımcı oluyor” dedi. Hibrit bulut altyapısının kurumsal işletmelerde daha da önem kazanacağına işaret eden Commvault Başkanı ve CEO’su N. Robert Hammer da şunları söyledi: 

"Kurumsal müşterilerin veri altyapılarının tamamında yüksek düzeyde kullanılabilirlik ve düşük risk sağlamak üzere esnekliğe ihtiyacı var. Commvault olarak bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak çok sayıda bulut depolama seçeneğini destekliyoruz. Bulut depolamaya ilişkin gerçekleştirdiğimiz araştırmalarda müşteriler için yüksek performanslı, esnek ve güvenilir bir seçenek olarak Google Cloud Platformu öne çıkıyor. Commvault Data Platform'un konumu sayesinde kamuda ve özel sektördeki kurumsal müşterilere çoklu bulut yolculuklarında Google Cloud Platformu’nun özelliklerinden yararlanmaları için destek sunacağız".
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN