Ürün Teknoloji 21 ŞUBAT 2016 / 09:20

Bütün yollar Kuzey Kore'ye çıkıyor

2014 Kasım ayında Sony'ye düzenlenen siber saldırı konusunda oklar bir kez daha Kuzey Kore'yi gösterdi.

2014 Kasım ayında Sony'ye düzenlenen saldırı sonucunda, şirkete ait bir çok gizli doküman, çalışanlara ait bilgiler ve üst düzey yöneticiler arasındaki geçen mail trafikleri açığa çıkmıştı. Geçen süre zarfında Sony, oldukça zor günler geçirirken, şirket önemli ölçüde güven ve prestij kayı yaşamıştı. 

Olayın üzerinden bir seneden fazla bir süre geçmesine karşın Sony, olayın ardındaki isimleri netleştiremedi. Yapılan son araştırmalara baktığımızda, karşımıza yine Kuzey Kore çıkıyor. The Verge'de yer alan habere göre, geçtiğimiz yıl FBI tarafından gerçekleştirilen araştırmalarda saldırının ucu Kuzey Kore'ye kadar dayanmış, ilgili grubun farklı siber saldırılarda da izine rastlanmıştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN