Ürün Teknoloji 20 NİSAN 2015 / 10:25

Canon 4K fotoğraf makinası ailesini genişletti

Canon 4K çekim kalitesini kompakt ve hafif bir gövdede sunan yeni modeli XC10’u tanıttı.

Canon profesyonel 4K kalitesini gelecek vaat eden film yapımcıları ve film tutkunlarının hizmetine sunan kompakt ve hafif video kamera ve dijital fotoğraf makinesi modeli XC10'u tanıttı. Sinema EOS serisinde yer alan birçok özelliği devralan XC10, kayıt seçeneklerinde çok yönlülük sunarken bağımsız film yapımcıları için ideal bir küçük ve bağımsız kamera çözümü olacak. Aynı zamanda büyük prodüksiyonlarda kullanılabilecek mükemmel bir destekleyici B kamera olarak kullanılabilecek.

1 inç CMOS sensörünün ve Canon'un yeni DIGIC DV5 görüntü işlemcisinin kombinasyonundan oluşan görüntüleme motoru, hem amatör film yapımcılarına hem de deneyimli profesyonellere, çok farklı değişken bit hızı aralığında 4K video çekme taleplerini karşılayacak hızı sunuyor.

Mevcut Sinema EOS fotoğraf makineleriyle oluşturulan iş akışlarına veya üretimlere sorunsuz bir şekilde entegre olabilen XC10, yüksek çözünürlüklü performans için profesyonel standartta 4:2:2 renk örneklemesiyle dahili CFast 2.0 karta 305Mbps'ye kadar hızla UHDTV standardında (3840 x 2160) 4K video veya SD karta 50Mbps'ye kadar hızla Full HD (1920 x 1080) video kaydı yapabiliyor.

Düşük ışıkta verimli sonuçlar

XC10, 20 bin seviyelerine kadar çıkabilen ISO hızıyla birlikte Sinema EOS fotoğraf makineleriyle eşdeğer zengin renk kapasitesi sunarak, düşük ışık altında mükemmel sonuçlar alınmasını garantiliyor. 12 duraklı “Geniş Dinamik Aralığı” ile görüntünün hem parlak hem de karanlık alanlarında canlı detaylar sunuyor.

Kullanıcılar, Canon'un görüntü sabitleme teknolojisiyle tamamlanan, özel olarak geliştirilmiş 10x optik zum lensi sayesinde birbirinden çok farklı özelliklere sahip sahneleri profesyonel 4K kalitesinde çekme özgürlüğüne sahip olabilirler. Videograflar, çok yönlü 27,3-273mm netlik aralığıyla (35mm eşdeğeri, video modunda) tek bir lensle kolay bir şekilde manzara çekiminde yakın plan çekime geçiş yapabilirler. Hem profesyoneller hem de amatörler video ve fotoğraf çekimi arasında geçiş yapabilir, 12,0 MP görüntüler yakalayabildikleri gibi 4K videolardan 8,29 MP fotoğraflar alabilirler.

 
ETİKETLER : 1018

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics