Ürün Teknoloji 28 MAYIS 2011 / 01:22

Çevrimiçi oyunlar artık çok daha güvenli

Bilgisayarlara yönelik güvenlik uygulamaları üzerinde çalışan Arf Teknoloji, kendi geliştirdiği yazılım sayesinde Windows üzerinde istenmeyen hiçbir yazılımın çalışmasına imkân tanımayan bir ‘kurtarılmış bölge’ oluşturmayı başardı. Bu bölgede keylogger, screenlogger, mouselogger, trojan, virüs veya benzeri hiçbir zararlı yazılımın çalışmasının mümkün olmadığını belirten şirket, yöntemi farklı kullanım alanları için geliştirdi. ClearBox adı verilen teknoloji ilk olarak, zararlı faaliyetlerin yaygınlaştığı çevrimiçi oyunlar alanına taşındı.
ClearBox’ın çevrimiçi oyunlar için tasarlanmış sürümü G-Sec, oyunu Windows’un dahi erişemediği bir bölgede çalıştırıyor ve böylece Zeus ve Stuxnet gibi çok tehlikeli zararlıların dahi oyun üzerinde herhangi bir etki yaratmasının önüne geçiliyor. Şirketin uzun süredir üzerinde çalıştığı teknolojinin, geliştirme ve test aşamalarının Sihirli Kule adlı oyun şirketinin desteğiyle sürdürüldüğü belirtiliyor. Sihirli Kule, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da toplam 16 ülkede G-Sec’i pazarlayacak.

Sırada internet tarayıcı var
E-Sec, şirketin kısa vadede piyasaya sürmeyi planladığı bir diğer ClearBox ürünü. E-Sec, güvenlik sıkıntısının yaşandığı en büyük alanlardan biri olan internet tarayıcılarına çözüm getiriyor. Şirketin hedefi uygulamanın desteklediği tarayıcıyı dünyanın en güvenilir tarayıcısı haline getirmek. Şu anda E-Sec’in geliştirme ve test süreci devam ediyor.
Açıklamalara göre, ClearBox teknolojisi işletim sisteminin açıklarını kullanan zararlılardan diğer uygulamaları ve kullanıcıyı korurken bu açıklardan işletim sisteminin zarar görmesini de engelliyor. Yazılım işletim sistemini daha güvenilir hale getirirken ortaya çıkabilecek yazılım hatalarından da etkilenmemesini sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:823

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics