Ürün Teknoloji 09 NİSAN 2013 / 08:59

Çiftçilere uçtan uca mobil uygulama

TürkTraktör’ün sunduğu NH InfoTarım mobil uygulaması; güncel tarım bilgilerine erişme, ‘Akıllı Tarım Takvimi’, anlık hava durumunu takip etme gibi çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak özellikler içeriyor.

Çiftçiler, NH InfoTarım akıllı telefon ve tablet uygulamasının ‘Haberler’ özelliğiyle tarım sektörünü ve kendilerini ilgilendiren pek çok güncel haberi okuyabiliyor, ‘Tarım Takvimi’ ile bağcılık, hayvancılık, meyvecilik, sebzecilik, tarla ziraatı, tavukçuluk ve arıcılık konularında aylara ilişkin olarak yapılacak tarımsal işleri de inceleyebiliyor.

Çiftçiler, uygulamanın ‘Hava Durumu’ özelliğini kullanarak da bulundukları ile ait hava durumunu saat, saat ve 10 günlük tahminler olarak öğreniyor, gün doğumu, gün batımı saatleri, rüzgar hızı gibi bilgilere ulaşabiliyor. NH InfoTarım uygulamasının sunduğu teknoloji sayesinde çiftçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere istedikleri her an ve her yerden ulaşabilmeleri sağlanıyor. Çok yakın zamanda Android ve BlackBerry’ye uyumlu versiyonları da yayınlanacak olan kullanımı son derece kolay olan ücretsiz olan NH InfoTarım uygulaması; ilk olarak iPhone ve iPad için hazırlandı. iPhone ve iPad üzerinden AppStore’a giriş yapıp, SEARCH/Arama kısmına NH InfoTarım yazılarak uygulama indirilebilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN