Ürün Teknoloji 22 OCAK 2017 / 12:07

Citrix, Unidesk'i aldı

Citrix, katmanlama (layering) isimli Windows uygulama paketleme ve yönetme teknolojisinin yaratıcısı Unidesk'i satın aldı. Uygulama katmanlama; uygulamaları kurulu işletim sisteminden ayırmak, böylece sistem ve uygulamaların ayrı ayrı yönetilip, herhangi bir son kullanıcı bilgisayarından herhangi bir cihaza iletilebilmelerini sağlamak için en iyi yöntem olarak tanımlanıyor. Uygulama uyumluluğu herhangi bir katmanlama çözümünden randıman alabilmek için gereken en önemli kriter ve Unidesk de yüksek uygulama uyumluluğuna sahip.
Windows işletim sisteminin kendisi (OS katmanı), uygulamalar (app katmanları) ve tüm kullanıcı ayarlarını, uygulamalarını ve verilerini saklayan üzerine yazılabilir kalıcı bir katman da dahil olmak üzere tüm Windows çalışma alanını modüler sanal diskler halinde katmanlayarak uyumluluğu artıran full-stack katmanlama teknolojisini Unidesk sunuyor. Unidesk 4.0 mimarisi ile Citrix müşterileri, hem şirket içi hem bulut tabanlı sistemlerde tek uygulama ile buluta geçişi kolaylaştıran, ölçeklenebilir ve özellik açısından zengin uygulama katmanlama çözümünden yararlanabilecek. Bu arada Citrix, Unidesk'i VMware Horizon ve Microsoft sanal masaüstü kurulumu müşterileri için tek bir ürün olarak satmaya da devam edecek.
 
 
ETİKETLER : Citrix Unidesk 1106

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN