Ürün Teknoloji 18 KASIM 2017 / 11:00

CLPA küresel bazda büyüyor

Yüksek hızlı kontrol ve haberleşme sistemlerinin önem kazandığı bu süreçte, açık endüstriyel otomasyon ağı teknolojisi CC-Link (Control&Communication Link) öne çıkıyor. Asya’nın önde gelen açık endüstriyel haberleşme platformu CC-Link, Avrupa ile Kuzey ve Güney Amerika’da da giderek önem kazanıyor. CC-Link uyumlu ürün üreticileri ve CC-Link kullanıcılarını aynı çatı altında toplayarak güçlerini birleştirme fırsatı sunan CLPA (CC-Link Partner Association) ise CC-Link teknolojisinin dünyaya yayılması için çalışmalar yürütüyor. CLPA’nın temel teknolojisi olan CC-Link IE’nin otomasyon alanında dünyanın ilk ve tek gigabit hızında çalışan açık etherneti olarak Sanayi 4.0 uygulamaları için ideal çözüm sunduğunu belirten CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, şu bilgileri paylaştı:
“Merkezi Japonya'da bulunan CLPA, dünya çapında 10 bölgede faaliyet merkezine sahip bir kuruluş. Endüstriyel CC-Link ağ teknolojisini dünya genelinde yaygınlaştırmayı hedefleyen CLPA, CC-Link uyumlu ürünler geliştirme konusunda ürün sağlayıcılara destek sunmaktan, CC-Link kullanıcıları için fabrika otomasyonu sistem kurulumuna yönelik danışmanlık sağlamaya kadar farklı hizmetler veriyor. Kurulduğunda 163 kurumsal üyesi olan CLPA, her yıl katılan yeni üyelerle birlikte Nisan 2017 sonu itibariyle 2 bin 982 üyeyle faaliyetlerine devam ediyor. Üye sayısındaki bu artış, CC-Link'in gerçek bir küresel standart olduğunun kabul gördüğünü kanıtlıyor.”
Bizel, CLPA’nın Asya'ya Geçit Kapısı Programı (G2A- Gateway to Asia) ile ilgili şu bilgileri aktardı;
“Önemli Avrupalı CC-Link partnerleri tarafından desteklenen Asya'ya Geçit Kapısı Programı, üreticilerin CC‑Link’in Asya’daki konumundan ve gücünden yararlanarak, bu pazardaki işlerini büyütmeleri için tasarlandı. CLPA, programa katılan şirketlere ürün geliştirme aşamasında ücretsiz olarak yerel dilde profesyonel destek sunuyor. Program kapsamında, CC Link’in basit entegrasyon özelliğini kullanarak ürünlerin hızla geliştirilmesini sağlamak için CLPA’nın ücretsiz geliştirme çözümü numuneleri ve teknik desteğinden yararlanmak mümkün. Cihaz geliştirilip uyumluluğu test edildiğinde ise CLPA, ürünün Asya'da pazarlanması konusunda üyelerin gerçekleştirecekleri çalışmalara destek oluyor. Asya'daki yaygın varlığı, şirketler için engel teşkil edebilecek iş kültürü ve dil sorunlarının aşılması konusunda kolaylık sağlıyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics