Ürün Teknoloji 31 OCAK 2014 / 09:48

Çözümler bir arada

Software AG, büyük veriden elde edilen içgörüleri gerçek zamanlı iş aksiyonlarına dönüştüren yeni bir bellek içi platform oluşturdu.

Doğru ve proaktif doğru adımlar
Halihazırda köklü şirketlerin kullanımına sunulan IBO temelli bu platform, şirketlere rekabet gücü kazandırabilecek birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

“Gelecekte iş dünyasının en başarılı şirketleri, iş fırsatlarını gerçek zamanlı yakalayabilen ve henüz fırsat varken harekete geçebilen şirketler olacak" diyen Software AG Big Data Akıllı İş Operasyonları CTO Dr. John Bates, yeni platformun getirilerini şöyle özetledi: “Bu platform yalnızca tüketicilere değil, sektörlerden bağımsız olarak tedarikçilere de eşsiz fırsatlar sunuyor. Operasyonel çıkmazların ortadan kaldırıldığı, maliyetlerin azaldığı ve müşteri deneyimlerinin özelleştirilmiş bir şekilde yönetilebildiği bu yeni platform, dijital odaklı iş modellerinin bir örneği olarak şirketlerin başarısı ve devamı için son derece kritik bir ürün."

Tüm çözümler tek bir şemsiye altında
"Akıllı İş Operasyonları",  Terracotta Evrensel Mesajlaşma'yı ve Big Memory'yi kullanıyor. Apama'dan da  faydalanan platform, Süreç Performans Yönetimi (PPM) ve Optimizasyonu ve Presto'dan yararlanıyor.

IBO uyumlandırması için yeni sürümler

Software AG, IBO ile attığı bu stratejik adımı desteklemek amacıyla, IBO ürünlerinin entegrasyonunu sağlayan mevcut ürünlerin yeni sürümlerini de piyasaya çıkardı. Bunlar arasında Abama 5.1, Evrensel Mesajlaşma 9.5 ve Terracotta BigMemory 4.1 var.

Bu yeni sürümler, Apama 5.1 kullanılarak oluşturulmuş gerçek zamanlı uygulamaların bellek içi büyük veri yönetimi uygulaması olan Terracotta BigMemory'de okunabilmesini ve işlenebilmesini sağlıyor. Apama ve BigMemory'nin kullandığı mesajlaşma katmanının düşük gecikmeli Evrensel Mesajlaşma olması ise, büyük verinin kurum içindeki herhangi bir cihaz, platform veya uygulamadan gerçek zamanlı olarak erişilebilmesini ve dağıtılmasını sağlıyor. BigMemory 4.1 de, .NET/C# ve C++ istemcilerine yönelik geliştirilmiş destek sunarken, aynı zamanda JAVA bakım desteği dışında bellek içi verinin SQL ile sorgulanmasına da yardımcı oluyor. Tüm bu özellikler sayesinde bellek içi programlama kabiliyetlerinin platforma eklenmesine yardımcı oluyor. Software AG, bu geliştirmelere ek olarak BigMemory Hybrid ile müşterilerin flash temelli depoları genişletilmiş bir bellek içi hafıza olarak kullanmalarına izin veriyor. Bu da, DRAM-temelli altyapılar sayesinde toplam sahip olma maliyetini düşürerek öngörülebilir, düşük gecikmeli bir erişim anlamına geliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics