Ürün Teknoloji 10 OCAK 2010 / 23:00

Daha şık ve küçük BlackBerry deneyimi

Akıllı telefon çözümlerine getirdiği yeni solukla büyük ilgi uyandıran BlackBerry yeni ürünü olan BlackBerry Curve 8520’yi Türkiye pazarına da sundu.
BlackBerry’yi severek kullananların uzun süredir beklediği BlackBerry Curve 8520, gelişmiş bağlantı seçenekleri ve çokluortam özellikleri ile akıllı telefonlar arasında fark yaratıyor. BlackBerry Curve 8520, her zaman iletişim halinde olmayı sevenlere mesajlaşma (IM, SMS, MMS), e-postalara ve popüler sosyal ağ sitelerine kolay mobil erişimin yanı sıra, hatasız ve rahat bir yazı deneyimi için tam bir Q klavye sunuyor.
Yeni BlackBerry Curve 8520 akıllı telefon etkili ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Yeni dokunmatik iz sürücü özelliğiyle menüler arasında kaydırma ve seçme işlemlerini kolaylaştırmasının yanında internette keyifli bir gezinme deneyimi de sağlıyor. Çoklu ortama uygun özel tuşlar sunan ilk BlackBerry akıllı telefon olma özelliğini de taşıyan BlackBerry Curve 8520, cihazın üst kısmına eklenen tuşlarıyla ise kullanıcılarının müzik ve video deneyimlerini kontrol etmeleri için kolay bir yol sunuyor. Ancak bu tuşların birbirine çok yakın olması cihazın tuş kilidi tuşuna ulaşımı engelliyor.
Piyasaya sunulan BlackBerry Curve 8520 akıllı telefon temel özelliklerinden birkaçı ise şöyle:  Kullanımı kolay tam Q klavye ve dokunmatik iz sürücüyle duyarlı ve hatasız bir yazım ve gezinme, gelişmiş performans için 256 MB Flash hafıza ve 512 Mhz yeni nesil işlemci, çeşitli kulaklıklar, araba kitleri, stereo kulaklıklar ve diğer Bluetooth eklentilerini de destekleyen sesli arama ve Bluetooth (2.0) içeren seçkin telefon özellikleri, odaklama ve video kayıt özellikli 2 MP sayısal kamera, özel tuşlarıyla, müzik, fotoğraf ve videolar için gelişmiş medya oynatıcısı ve 3,5 mm stereo kulaklık girişi, müzikleri akıllı telefon ile iTunes veya Windows Medya Oynatıcısı arasında kolayca senkronize etmek için BlackBerry Media Sync, Yahoo!, Windows Live Hotmail, AOL ve Gmail gibi popüler ISP e-posta hesapları da dahil olmak üzere toplam 10 e-posta hesabına erişimi destekleyen BlackBerry Internet Servisi ve kurumlara yönelik gelişmiş güvenlik ile BT yönetim uygulamaları sunan BlackBerry Enterprise Server (BlackBerry Kurumsal Sunucu), 16 GB’a kadar artırılabilir hafıza desteği sunan ve yakında çıkması beklenen yeni nesil 32 GB kartları destekleyen, telefon açıkken değiştirilebilen microSD/SDHC hafıza kartı girişi (kutudan 2 GB hafıza kartı çıkıyor), dahili Wi-Fi (802.11 b/g), dört frekans bandı desteği (Quad-band): EGDE/GPRS/GSM (850/900/1800/1900 MHz), 17 gün bekleme ve 4.5 saat konuşma süresi sunan çıkarılabilir/şarj edilebilir pil.

Dahasik. Artılar:
Önceki modellere göre daha küçük, daha kıvrımlı ve hafif bir ürün.
. Eksiler:
Yeni model olmasına rağmen tasarım dışında pek bir yenilik yok. Yine bize test için gönderilen üründe tuş kilidi düğmesi çalışmıyordu. Ürünü alacakların önce buna dikkat etmesini öneririz.
. Fiyatı:
Vodafone tarafından sunulan BlackBerry Curve 8520 modeline, 12, 18 veya 24 ay boyunca kullanma taahhüdü veren faturalı bireysel ve kurumsal aboneler, 49 TL’den başlayan fiyatlarla sınırsız internet ve e-posta kullanımı ile birlikte sahip olabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:753

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics