Ürün Teknoloji 27 NİSAN 2015 / 10:26

Dell XPS 13 satışa sunuldu

15 saate varan pil ömrü, neredeyse çerçevesiz ekranı ve en yüksek performanslı en küçük PC olmasıyla tanıtılan Dell XPS 13, Türkiye’de piyasaya sürüldü.

Tasarım ve performans arasındaki dengeyi en iyi şekilde sağlayan XPS 13, sadece 5,2 mm kalınlığında neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip. Yüksek performanslı 13 inç bilgisayar XPS 13, tek bir şarjla 15 saate kadar kullanım ömrü ile dikkat çekiyor.

5,7 milyon piksellik UltraSharp Quad HD+ ekran bulunan kişisel bilgisayar, göz alıcı renklere ve detayları çok daha net gösteren yapıya sahip. Ayrıca 170 dereceye kadar geniş izleme açısı sunan IGZO2 IPS panel, birden fazla kişinin multimedya içeriklerin keyfini çıkarmasını sağlıyor. Corning Gorilla Glass NBT QHD+ ekran, çiziklere karşı geleneksel malzemelere kıyasla 10 kat kadar daha dayanıklı bir yapı sunuyor.

Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, “Yeni XPS 13, sadece Dell’de bulunan tarz, içerik ve yazılım çözümleriyle çıtayı yükseltiyor. Tanıtıldığı günden bu yana birçok ödülün sahibi olan kişisel bilgisayar, Türkiye’de de merakla bekleniyor. Bu yenilikçi ve sektörün en performansı yüksek 13 inç kişisel bilgisayarını piyasaya sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

5. nesil Intel Core işlemciler ve SSD depolama birimi kullanılan XPS 13, güçlü bir performans ve tepki süresi sunuyor. Intel Rapid Start teknolojisi bulunan bilgisayarda önyükleme ve sürdürme işlemi yalnızca birkaç saniyede tamamlanıyor. Bu üstün performansının yanı sıra 1,18 kilogramdan başlayan ağırlığıyla kolayca taşınabilen XPS 13, şık tasarımıyla da öne çıkıyor.

İşlenmiş alüminyum yapısıyla daha sağlam ve dayanıklı bir kasası bulunan kişisel bilgisayar, aynen yüksek performanslı otomobillerde yer alan karbon fiber yapısıyla sağlamlığı zarafetle birleştiriyor. Bununla birlikte ENERGY STAR 6.0 sertifikasına sahip olan XPS 13, geçmişte hiç olmadığı kadar yüksek enerji verimliliğine sahip olmasının yanı sıra kurşun, cıva ya da diğer zararlı maddeleri içermiyor.

 
ETİKETLER : 1019

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics