Ürün Teknoloji 03 OCAK 2013 / 15:59

Depolamada ihtiyaca uygun portföy

Gelişmiş bir Depolama Portföyü’nü sunan HP, depolama sistemlerini tüm ölçekteki işletmeler için ortak bir mimaride birleştirdi ve bu da, depolama altyapısını önemli ölçüde sadeleştirmiş oldu. Gelişmiş Bütünleşik Depolama Portföyü; farklı büyüklükteki işletmeler için ölçeklenebilen tek bir ortak mimari ile depolamada karmaşıklığı gideriyor ve verimsiz süreçleri ortadan kaldırıyor.

 

Buna göre, HP Bütünleşik Depolama; sanallaştırılmış ortamlar, bulut bilişim ve büyük veri depolama sistemleri için tasarlandı. HP 3PAR StoreServ Depolama, HP StoreAll Depolama ve HP StoreOnce Yedekleme serisinden oluşan bu yeni ürün ailesi ile şirketlere farklı seçenekler sunuluyor. HP Türkiye Veri Depolama Sistemleri Bölüm Yöneticisi İlker Rodoplu, “Önceki teknoloji ürünleri sunan markalar, kurumların yeni iş yükünü karşılaması için gereken yeterliliğe sahip değil” diyerek, HP’nin yenilikçi depolama konseptini, “Bütünleşik Depolama yenilikleri; şirketlerin tüm depolama segmentleri ile kategorilerinde ortak bir mimari ile altyapıyı basitleştirmesi ve maliyetleri düşürmesine yardımcı oluyor” sözleri ile tanımladı.

 

Tek ortak mimari

Yeni depolama anlayışında farklı özelliklere göre değişiklik gösteren, farklı form faktörlerine sahip olan, kurumsal şirketler ile KOBİ’lerde farklı biçimlerde ölçeklenen donanımların tek bir ortak mimari ile çalışması sağlanıyor. Ortak mimarinin farklı sistemlere adapte olması, blok depolama, nesne depolama ve dosya uygulamalarının aynı veri hizmeti üzerinden çalışmasına izin vererek uyumluluğu sağlıyor. HP aynı zamanda, sabit disk sürücüler (HDD) ve katı hal diskleri (SSD) için de optimizasyon sağlıyor. Bu çerçevede HP, depolama portföyüne ek olarak, HP 3PAR StoreServ 7000 Depolama, HP StoreAll Depolama, HP StoreOnce 2000 ve 4000 Yedekleme çözümleri, HP StoreOnce Catalyst yazılımı yapılarını da sunuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics