Ürün Teknoloji 24 TEMMUZ 2014 / 18:48

Dış çekimler artık daha esnek olacak

Sony’nin Cyber-shot ailesine yeni eklenen üyesi RX100 III, esnek kullanımıyla profesyonel çekim kalitesini kompakt bir makinede sunuyor. Cyber-shotRX100 III, parlak, geniş açılı ZEISSVario-Sonnar T 24-70mm F1.8-2.8 lens, ZEISS T kaplamalı, net, gizlenebilir OLED Tru-Finder vizör, 20,1 efektif megapiksellik arka aydınlatmalı 1.0-tip Exmor R CMOS sensör ve güçlü BIONZ X işlemci, XAVC S desteği ile 50 Mbps yüksek bit hızlı Full HD video çekimi, kolay özçekimler için 180 derece eğilebilir LCD ekranı ve 4K fotoğraf çekimi özellikleriyle pratik bir kullanım sağlıyor.Yeni  sabit lensli fotoğraf makinesinde yer alan ZEISS T kaplamalı gizlenebilir OLED Tru-Findervizör, geliştirilmiş video özellikleri bulunuyor.

Daha fazla yaratıcılık için esneklik

ZEISS Vario-Sonnar T 24-70mm F1.8-2.8 lens, uçsuz bucaksız manzaralardan anlamlı portrelere kadar her şeyi yakalıyor. Telefoto ucundaki büyük F2.8 maksimum diyafram açıklığı sayesinde, nesneler arka plandaki pürüzsüz bokeh üzerinde yüksek netlikte görünüyorlar. Lensin ışık toplama gücü, hızlı hareket eden konuları dondurmak için daha yüksek deklanşör hızlarına da imkân veriyor. Dahili 3 kademe (1/8) Yoğunluk filtresi dış mekan çekimlerinde esneklik sağlıyor.
Cyber-shot RX100 III’de bulunan OLED Tru-Finder vizör optik yüzeyleri arasında, yansımayı önemli ölçüde azaltıyor. Vizörde köşeden köşeye netlik sunan bir ZEISS Tkaplama  bulunuyor. Aynı zamanda, vizör ile monitör arasında otomatik geçiş imkânı veren kullanışlı bir göz sensörü de var. Düşük ışıklı ortamlarda da hassasiyet ve düşük gürültü sunan sensör, Sony’nin en son nesil BIONZ X işleme motoru ile tamamlanıyor. Önceki modelden üç kat daha hızlı olan sensör, detay üretme teknolojisine, küçük diyafram açıklıklarında gelişmiş kalite için dağılma azaltma teknolojisi ve loş iç mekanlarda ve gece çekimlerinde netliği koruyan alana özel gürültü giderme özelliğine sahip.Yeni eklenen 4K fotoğraf çıkışı ise fotoğrafların 4K televizyonlarda görüntülenmesine imkân veriyor. Yüksek çözünürlüklü görüntüler HDMI veya Wi-Fi üzerinden aktarılabilirken Triluminos Colour desteği ise uyumlu BRAVIA TV modelleri üzerinde zengin ton ve dokuları güvence altına alıyor. Bütünleşik NFC/ WiFi bağlanabilirliği de rahat müşteri deneyimini güvence altına alıyor.
Özçekim meraklıları,  180 derecelik dönme açısına sahip çevrilebilir 3.0-tip Xtra Fine LCD’yi de memnuniyetle karşılayacaklar.
Fotoğraf meraklıları için özel düğmeye veya kontrol kadranına çekim tarzlarına uygun fonksiyonlar atanabiliyor. Kontrol halkası ve fonksiyon düğmesi de, sıklıkla kullanılan ayarlara sıkıntı yaratmadan erişim için kişiselleştirilebiliyor. 


XAVC S formatından HD video kaydı
BIONZ X işlemcinin hızı da heyecan verici yeni video özelliklerine imkân veriyor. Cyber-shot  için bir ilk olarak, RX100 III daha etkin olan XAVC S formatını destekliyor. Akıllı Aktif Mod fotoğraf makinesindeki sarsılmanın etkilerini en aza indiriyor. Kadraj analiz teknolojisi ve 5 eksenli sabitleme ilk defa RX100 serisinde bir araya getirilerek yürürken yaptığınız elde çekimlerde dahi daha sarsıntısız videoları güvence altına alıyor.

2014 Temmuz ayında Türkiye’de satışa sunulan RX100 III 2499 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile fotoğrafseverlerin beğenisine sunuluyor.
ETİKETLER : RX100 III Sony RX100 III

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics