Ürün Teknoloji 18 ARALIK 2011 / 17:24

Doğa Koleji teknoloji ile uzay kavramlarını birleştirdi

Teknolojiye yatırımlarıyla dikkat çeken Doğa Koleji, teknoloji ve uzay kavramını bir araya getirdi. Bu yıl, Apple ve Promethan’ın teknolojik olanaklarıyla Avrupa’nın en gelişmiş okulu sıfatını kazanan Doğa Koleji Ataşehir Yerleşkesi, öğrencilerine tamamen Apple IOS ve Mac OS X altyapı otomasyonu desteğiyle kullanabilecekleri iPad sistemi sunuyor.
Gerçekleşen sunumda Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, Bilkom CEO’su Cömert Varlık, Doğa Koleji Eğitim Teknolojileri Koordinatörü Göksel Kesim ve okul öğrencilerinden oluşan Doğa Anadolu Lisesi Meclis Başkanları eşliğinde, basın mensuplarına bu sistemin eğitimde nasıl kullanıldığı uygulamalı olarak anlatıldı. Apple sınıfını test eden basın mensupları daha sonra yerleşkenin uzay sınıfı gibi teknoloji ve uzay kavramını oluşturan birimlerini (uzay yolu uzay kütüphanesi, uzay mekiği, planetaryum, sayısal kütüphane, simülasyon odası, uzay cafe, mucitler atölyesi, uzay sınıfı, uzay müzesi, bilim odaları) gezdi.
Türkiye’nin ilk Apple Training Center’ı olmaya aday
Türkiye’de ilk defa, bir K12’de yetkili Apple Eğitim Merkezi (Training Center), Ataşehir Doğa Yerleşkesi’nde kuruldu. Ataşehir Doğa Koleji’nde öğrenciler, müfredatı Apple ve Doğa Koleji tarafından belirlenen dersleri, 24 iMac ve 24 Wacom tabletler ile alabiliyor. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sertifika ile ödüllendiriliyor. Bu eğitim, 3 ayda bir 10 kamu öğretmeninin eğitimine de katkıda bulunacak. Türkiye’nin tek ve ilk Apple Training Center’ı haline gelecek olan yerleşke, dünya çapında bulunduğu her ülkede sadece bir tane olan “light-house” olarak anılan, Apple’ın teknoloji merkezli okulları arasına girmeye de aday.

Doğa Koleji’nin teknoloji sınıfı, BETT Show’daki ilk Türk eğitim kurumu olacak
‘Konsept Okul’ kavramını benimsediklerini anlatan Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, Ataşehir Teknoloji Yerleşkesi’nde başlayan ‘akıllı sınıf’ uygulamasının, eğitim alanında bir ilki temsil ettiğinin altını çizdi. Gazanker aynı zamanda söz konusu uygulamayı, Ocak ayında İngiltere’de düzenlenecek olan dünyanın en büyük eğitim ve eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Show’da (British Educational Training and Technology Show) da dünyaya tanıtacaklarını ifade etti. Her yıl 600’den fazla üreticiye ve 30 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan BETT Show, 11-14 Ocak 2012 tarihleri arasında eğitim materyalleri ve eğitim teknolojileri konusunda lider kurumları ağırlayacak. Fuarda Doğa Koleji ise “İdeal Sınıf” kavramıyla yer alacak.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics