Ürün Teknoloji 05 MART 2017 / 16:10

Drone Yarış Ligi Haziran’da başlıyor

Sigorta ve finans şirketi Allianz, Drone Yarış Ligi (DRL) ile uzun süreli küresel bir ortaklığa imza attı. DRL pistinin isim sponsoru olan Allianz, drone yarışlarını dünya çapında hızla büyüyen bir izleyici kitlesiyle buluşturmayı hedefliyor. Allianz Dünya Şampiyonası 2017 serisi, Haziran ayından itibaren altı yarıştan oluşacak ve 75’den fazla ülkede yayınlanacak. Drone’ların saatte 150 km’yi aşan hıza ulaşacağı yarışlar için Miami, New Orleans, Atlanta, Boston, Münih ve Londra’nın simge mekanlarında kurulacak üç boyutlu pistler, dünyanın en iyisi olmak için yarışacak 16 drone pilotunu buluşturacak. Drone Yarışları; usta pilotların yönetimindeki dört pervaneli drone’ların, üç boyutlu kulvarlarda saatte neredeyse 200 km’ye varan hızlarda yarıştırıldığı yeni bir spor dalı. Taktıkları FPV (birinci kişi görüntüsü) gözlükleri ile pilotlar, drone’un üzerindeki kameradan gelen anlık görüntüleri izleyerek drone’un görüş açısını yakalayabiliyor.
DRL CEO’su ve Kurucusu Nicholas Horbaczewski, “Allianz’ın kapsamlı ve uzun vadeli desteği ile drone yarışlarını dünya genelinde izleyicilere ulaştıracağız” derken, Allianz SE Global Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı Jean-Marc Pailhol da drone’ların sigorta işinin önemli bir parçası olduğuna dikkat çekti.
Allianz’ın DRL ile işbirliği; drone endüstrisinin tüketicileriyle iletişim kurmasına olanak sağlayacak. Havacılık sigortası ürünlerinde uzmanlaşan Allianz Global Corporate & Specialty, özel ve ticari operatörler, üreticiler, onarım hizmeti sağlayıcılar, uçuş okulları ve eğitim tesisleri için çeşitli drone sigortası ürünlerini halihazırda sunuyor. Drone’lar, Allianz için mülk hasar değerlendirilmesi ve tarım sigortaları için de önemli rol oynuyor.
 
 
YORUMLAR
Hakan 17 MAYIS 2017 / 17:31 0 0
SHGM talimatı doğrultusunda İHA'lar için sorumluluk sigortası zorunlu hale geldi ancak, sektördeki birçok şirket bu konuda teminat vermiyor. www.dronesigortasi.com olarak sorumluluk sigortası taleplerini teminat veren şirketler üzerinden hızlı bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics