Ürün Teknoloji 13 OCAK 2018 / 16:35

Dünyanın güvenliğe geçiş kontrolünün merkezi

Güvenlik endüstrisinin bir kolu olan geçiş kontrol sistemleri sektörü markalarından Arma Kontrol, bugün 40’tan fazla ülkede 3 binin üzerinde proje tarafından tercih ediliyor. Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “İlk günden bu yana Ar-Ge’ye ciddi yatırımlar yaptık. Tamamı Türk mühendislerin tasarladığı geçiş kontrol ürünleri ve bariyer sistemlerini Türkiye’de üreterek dışa bağımlılığımızı en aza getirdik ve bu ürünlerin kalitesinin birçok ülkede fark edilmesini sağladık. Bugün 40’tan fazla ülkede Arma Kontrol ürünleri var. Hedefimiz; yurtdışına daha da ağırlık vererek, ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmak” dedi.
İlk ihracatını Azerbaycan’a gerçekleştiren, ardından Türki Cumhuriyetlerin yanı sıra Ortadoğu, Avrupa, Asya ve Amerika’daki projelerde yer alan Arma Kontrol’ün 2018 hedefinde Afrika var. Koray Kartal, “Bölgenin ciddi bir güvenlik ihtiyacı var. Geçiş kontrol sistemleri sektöründe dünyanın ilk 10 firması arasına girme hedefimizde Afrika, bizim için önemli. Bölgede Road Blocker ve Mantar bariyer sistemleri bilinmediği için bugüne kadar böyle bir çözüm ihtiyacı da ortaya çıkmamış. Bugün Nijerya, Kenya, Gana, Somali, Togo’da projelerimiz devam ediyor. 2018’de bölgedeki diğer ülkelerde yeni projelerimiz artarak devam edecek” bilgisini verdi. Koray Kartal, şöyle devam etti:
“Yerli mühendisler tarafından üretilen güvenlik ürünlerimiz dünyanın birçok ülkesinde tercih ediliyor. Bugüne kadar imza attığımız 12 patentli ürünümüz kalite ve işlevsellik sunuyor. Road Blocker ve Mantar Bariyer sistemlerinde uzmanlaşan Arma Kontrol, Roma’da gerçekleşen çarpışma testinden başarıyla çıkan ve P1 derecesi almaya hak kazanan ilk Türk firma.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics