Ürün Teknoloji 12 AĞUSTOS 2011 / 17:14

Duyduğunuza ve yazdığınıza hükmedin

Uzun iş görüşmeleri ve şirket toplantıları sırasında hiçbir noktayı atlamayacaksınız.
Bildiğimiz ses kayıt teknolojisini gelişmiş bir bilgisayar ile birleştiren Echo Smartpen, toplantılarda ve sunumlarda pratik bir not tutma yöntemi getiriyor. Livescribe markasının en gelişmiş ürünü olan Echo Smartpen’in asli görevi dahili hafızasına yazıyla beraber ses kaydı da yapmak. Kalem tüm notların bilgisayarda saklanmasına, internette paylaşılmasına olanak veriyor. Masaüstü yazılımının yanı sıra iPhone ve iPad uygulamaları da bulunan Echo Smartpen, bu sayede notlarınıza her zaman ve her yerden erişim olanağı sunuyor.
Kalemin en önemli özelliği neyi nereye ne zaman yazdığını hatırlayabilmesi. Örneğin uzun süren ve tamamını dinlemek zorunda olduğunuz konferanslar var. Echo Smartpen’inizi çıkarıp deftere notlarınızı almaya başlıyorsunuz. Bir yandan da ses kaydı devam ediyor. Daha sonra notlarınızda nereye tıklarsanız ses kaydının o kısmı çalınıyor. Bu özellik, ürünü bir toplantıdan diğerine koşturan çalışanlar, akademisyenler ve resmi görevliler için biçilmiş kaftan haline getiriyor, kullanıcıyı saatlerce ses kaydı dinlemekten kurtarıyor.
Notlarınıza her yerden ulaşın
Livescribe Connect, notların kolayca paylaşımını sağlıyor. Uygulama sayesinde E-posta, Facebook, Google Docs veya Evernote üzerinden sesli notlar PDF olarak istenilen kişiye gönderilebiliyor. Özellikle üniversite öğrencileri açısından fotokopinin yerini alacağa benzeyen uygulama ile yazının yanı sıra eşzamanlı yapılan ses kaydı da paylaşılabiliyor. Ayrıca hesap makinesi uygulaması da bulunan Echo Smartpen ile kağıda yazılan bir işlemin sonucu kalemin üzerinde bulunan OLED ekranda görünüyor. Echo Smartpen’in 2GB ve 4 GB’lık versiyonları bulunuyor ve sırasıyla 359 ve 399 TL (KDV dahil) fiyatla satılıyor.
Bilgi için:
www.tesan.com.tr
ETİKETLER : Sayı:834

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics