Ürün Teknoloji 14 MART 2010 / 18:00

Düz ekran televizyon cebe girdi

Yıllarca çeşitli şirketlere fason üretim yapıp, geçtiğimiz yıllarda aldığı bir kararla kendi markasını parlatma yoluna giden HTC, cilanın dozunu artırmaya başladı. Şirketin yeni çıkardığı Windows Mobile tabanlı dev dokunmatik ekranlı HTC HD2 modeli de, şirketin akıllı telefon tasarlamada geldiği nokta konusunda gayet parlak bir görünüm ortaya koyuyor.
Windows Mobile 6.5 işletim sistemiyle çalışan HD2, 11 santimlik (4,3 inç) ekranıyla neredeyse ekrandan ibaret bir telefon. 480x800 çözünürlüğündeki bu ekranın ortaya koyduğu görüntüleme performansı olağanüstü. HTC HD2’yi özel yapan unsurlardan biri de HTC Sense adı verilen kullanıcı arayüzü. Bu arayüzün yaptığı şey, Windows Mobile 6.5 arayüzünü geri plana atarak telefona farklı bir kullanım biçimi kazandırmak. Bu arayüz uygulamalara ve kontaklara hızlı erişim, ana sayfada etkileyici animasyonlar eşliğinde hava durumunu görüntüleme, birden fazla sanal ekran oluşturarak aralarında geçiş yapabilme gibi birçok fonksiyonu da beraberinde getiriyor.
1 GHz Snapdragon işlemci ve 5 megapiksel çift flaşlı kamerayla desteklenen telefonun sunduğu özellikler, hızlı ve akıcı bir çalışma için gayet yeterli. Plastik ve metal unsurların bir arada kullanıldığı tasarımına da açıkçası söyleyecek söz bulamadık. Bütçe olarak 1500 lira üstüne çıkabiliyorsanız, şu an için paranın satın alabileceği en iyi Windows Mobile tabanlı akıllı telefonla karşı karşıya olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

l Nedir:
Windows Mobile 6.5 işletim sistemi tabanlı bir akıllı cep telefonu
l Artılar:
Etkileyici tasarım, net ve devasa dokunmatik ekran, başarıyla uyarlanmış HTC Sense arabirimi
l Eksiler:
Ele rahatça oturması için biraz fazla geniş
l Fiyatı:
Yaklaşık 1700 TL
ETİKETLER : HTC HD2 Sayı:762

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics