Ürün Teknoloji 09 EYLÜL 2017 / 09:25

E-postalarda KEP ile gelen emniyet

E-posta hizmetleri her türlü verinin kolaylıkla aktarılabilmesi nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğunlukla tercih ediliyor. Şu anda yaygın olarak kullanılan standart e-posta iletileri; gönderici ve alıcı kimliklerinin tam anlamıyla tespit edilememesi, iletişimin kesin olarak sağlanamaması ihtimali ve inkar edilebilen bir iletişim şekli olmasından dolayı hukuken kabul edilmemekte ve teknik olarak güvenli bulunmamakta. Bu durum da resmi ve ticari işlemlerini internet üzerinden yürütmek isteyen firmaların önünde önemli bir engel oluşturmakta.
 
Kimlik tespiti net oluyor
Mebitech’in kullanıma sunduğu Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile gönderilen iletilerin içeriği ve ekleri asla değiştirilemiyor, iletiler hukuki bir delil yerine geçebiliyor. Bir e-postanın karşı tarafa iletildiğini garanti altına alabildiğiniz KEP teknolojisiyle yasal elektronik imzanız e-postanın içerisine yerleştiriliyor. Böylece gönderen ve alan tarafların kimlikleri tespit edilebildiği gibi, yasal geçerliliği bulunan kesin bir delil olarak kullanılabiliyor.
Bilişim sektöründe, 15 yıla aşkın profesyonel kariyer deneyimine sahip olan MEBITECH Bilişim Anonim Şirketi, PTT başta olmak üzere birçok işletmeye KEP sistemi hizmetini sunmaya hazırlanıyor.
Kullandığı gelişmiş teknolojiyle KEP hizmetini işletmenin kendi ürünleriyle bütünleşmiş bir hale getiren Mebitech KEP projesiyle; Tebligat çıkarmaya yetkili kurumlar, kullanıcılarına en kısa sürede tebligatlarını ulaştırabilecek. Tebligatların yanında milyonlarca elektronik yazışma belgesi kurumlar arasından gönderebilecek.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics