Ürün Teknoloji 24 ARALIK 2016 / 16:52

Ekonomik ve güvenli arşiv

İşNet, her ölçekteki şirketin e-dönüşüm sürecine katkı sağlayan ürün ve çözümler geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İşNet, NetteArşiv çözümüyle, oluşturulan defterler, beratlar ve GIB imzalı beratlar gibi korunması gereken dosyaların tamamını, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) belirlediği dizin yapısında ve bulut teknolojisi ile saklayan sistemi sundu. Bu yönüyle NetteArşiv bir saklama platformu olduğu gibi platform içindeki beyanname ve banka ekstresi ekleme özelliği sayesinde şirketlerin ilgili dönemdeki defter, berat, beyanname ve banka ekstrelerini karşılıklı olarak kontrol ederek ön denetimi gerçekleştiriyor. İşNet Genel Müdür Yardımcısı Aytül Sepetci, NetteArşiv sisteminin de devreye alınmasıyla birlikte şirketleri hızlı dijital dönüşüm sürecine hazırlamak üzere tüm ürün ve hizmet yelpazesini oluşturduğuna işaret ederek şu bilgileri verdi: 
''Çözümümüz, şirketlerin kanunen saklaması gereken defterleri arşivlemesinin yanı sıra bu defterlerin Maliye Bakanlığı'nın istediği formatta oluşturulup oluşturulmadığının kontrolünü, muhasebe denetimlerinin yapılmasını, şirketin her türlü kıymetli ve kritik belgelerinin saklanması ve arşivlenmesini, böylece tüm veri kayıplarının önlenmesini sağlıyor.''
NetteArşiv sistemi, yine İşNet'in bir başka e-dönüşüm çözümü olan LucaNet Kobi Ticari Yazılımı ile entegre çalışabiliyor. NetteArşiv ticari olmayanlar da diğer kaynaklardan aldıkları veriyi LucaNet Kobi Ticari yazılımına aktarabiliyor ve veriler de firmaların muhasebe sürecine hızlıca entegre ediliyor. Ayrıca TÜRMOB tarafından geliştirilmiş Luca Mali Müşavir Programı e-Defter uygulamasından e-defteri oluşturduğu anda otomatik olarak NetteArşiv sisteminde bu belgeler yedeklenebiliyor. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics