Ürün Teknoloji 06 MAYIS 2017 / 12:02

Ekranda yemek hedefi belirlemek de kolaylaşıyor

Sistem 9; dijital menü board’ların işletmelere sağladığı yararları araştırdı. Buna göre araştırma, dijital menü boardların sektöre; İştah açma, Maliyet düşürme, Güncellenebilme ve Esneklik (İMGE) konularında destek olduğunu gösteriyor. Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol, yaptıkları araştırma ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“İştah açma, maliyet düşürme, güncellenebilme ve esneklik (İMGE) konuları gıda sektöründe giderek önem kazanıyor. Dijital menü boardlar bu dört temel konunun yanı sıra, kolay program bütünleştirme özellikleriyle işletme sahibine sosyal medya hesaplarıyla müşterileri ve marka arasında etkileşimli iletişim kurma fırsatı sağlıyor.” 
Harun Akol, araştırmada öne çıkan başlıkları şöyle sıraladı: 
Baskı giderlerinden kurtarıyor: İşletme sahibi kâğıt baskı maliyetlerinden kurtuluyor. Ekrana yansıtılan görüntüler uzaktan kontrol edilip, hatalar anında düzeltilip zaman kaybının önüne geçiliyor. 
Promosyon imkânı sunuyor: Dijital menü boardlar, fotoğrafları ve videoları gösterme imkânı sağlıyor. Özel günler için fiyat teklifleri ve promosyonlar ekrana kolayca yansıtılabiliyor.
İştah açıyor: Dijital ekranlara yansıtılan yiyecek fotoğrafları daha lezzetli görünerek iştah açıyor, görüntüler ürün siparişlerini artırıyor.
Gelirleri artırıyor: Restoran sahibi isterse dijital menü boardlara ürünüyle bağlantılı markaların reklamlarını yansıtabiliyor ve tüketici etkileme ve çapraz satışla gelirler artıyor.
Dikkat çekiyor: Dijital menü boardlar menü, fiyat ve görsellerin uzaktan kolayca görülmesini mümkün kılıyor, tüketicinin dikkati çekilerek restorana girmesi kolaylaşıyor.
Esneklik sağlıyor: Dijital menü boardlar işletme sahibine, gün içinde sabah, öğlen ya da akşam menülerini özel duyuruları anında yapma esnekliğini sağlıyor.
Ürün kontrolünü kolaylaştırıyor: İşletme sahipleri, dijital menü boardlar sayesinde bitmek üzere olan ürünlerin kontrolünü yapabiliyor.
Sosyal medyayla bütünleşiyor: Dijital menü boardlar sipariş verme sürecini otomatikleştirip, hızlandırırken, sosyal medya hesaplarıyla bütünleşip ihtiyaçlara uyarlanabiliyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER