Ürün Teknoloji 05 MART 2017 / 16:17

Endüstriyel IoT alanında işbirliği

IBM ve Bosch, kullanıcılarının IoT cihazlarını etkin bir şekilde güncelleyebilmesi için Bosch IoT Suite servislerinin açık standart tabanlı IBM Bluemix ve IBM Watson IoT platformunda kullanıma sunulması amacıyla endüstriyel IoT alanında işbirliği yaptı. Bu kapsamda Bosch, Bluemix üzerinde ve IBM Watson IoT Platformuyla entegre olarak gelişmiş cihaz yönetimi ve bulut tabanlı yazılım güncellemeleri için "Bosch IoT Rollouts" servisini kullanıma sokuyor. İki şirketin müşterileri IBM Cloud aracılığıyla bu servise erişebilecek. IBM Cloud, ağa bağlı cihazların güncellenmesi ve endüstriyel IoT'de sürekli inovasyonda önem taşıyan ölçek, esneklik, gizlilik ve güvenlikle de destekleniyor. Bu kapsamda, örneğin otomobil üreticileri, milyonlarca aracın yazılım güncellemelerini, aracın bir atölyeye gitmesine gerek olmadan güvenli ve etkili bir şekilde programlayabilecek, bunları organize edebilecek. 
Öte yandan, IBM ve Bosch, IoT'nin açık standartlar ve açık kaynak aracılığıyla başarı vizyonunu paylaşarak, Eclipse Vakfı ve Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu ile aktif bir şekilde de çalışıyor. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN