Ürün Teknoloji 13 OCAK 2018 / 16:39

Enerji giderlerinde önemli tasarruf fırsatı

Canovate Group şirketleri arasında yer alan Canovate Enerji’nin, yüzde 85 yerlilik oranıyla ürettiği ısı pompaları, enerji giderlerinde yüzde 80’e kadar tasarruf imkanı sunuyor. Toprak, su ve havadaki var olan ısıyı kullanan Canovate Isı Pompaları, enerjinin yüzde 70- 80’ini buradan bedava alıyor ve enerji giderleri de düşüyor. Öte yandan Canovate, ısı pompalarının yanı sıra, chiler üniteleri, crac ve adyabatik sistemlerini de ihraç etmeye hazırlanıyor. Canovate Enerji bünyesinde Türk mühendisleriyle geliştirilen Canovate Isı Pompası’nın, 10 yılı aşkın Ar-Ge ve tasarım geçmişi var ve son dönemlerde, konutlar, fabrikalar ve otellerden yoğun talep görüyor.
Verimsiz çalışması ve emisyon değerlerinin yüksek olması nedeniyle Avrupa’da satışı yasaklanan birçok kombinin, Türkiye pazarına satıldığı bilgisini veren Canovate Group Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür, şunları söyledi:
“Ülkemizde, neredeyse Avrupa’nın tümü kadar inşaat yapılıyor. Bu nedenle Türkiye, ısıtma, soğutma, havalandırma konusunda, dünyanın 5’inci pazarı konumunda. Ülkemizdeki birçok firma, yurtdışından ithal ettiği kazanların, kombilerin ve klimaların satışını iç pazara yapıyor. Yani, Avrupa’da satışı yasaklanmış kombiler, Türkiye pazarında satılmaya devam ediyor. Nitekim, Avrupa ülkeleri ve Amerika’da yoğun olarak ‘Isı Pompaları- Heat Pump’lar kullanılıyor. Ülkemizin de doğalgaz bağımlılığından ve ithal gelen kontrolsüz cihazlarından kurtulmasında; yüzde 100 yerli olan ısı pompaları büyük rol oynayabilir.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics