Ürün Teknoloji 06 MAYIS 2017 / 19:59

Enerjiyi takip edin!

Schneider Electric, son dağıtım noktasında bulunan elektrik yüklerinin enerji ölçümü ve izlenmesi için PowerTag’i sektöre sundu. Dünyanın en küçük kablosuz enerji izleme sensörü olan PowerTag, ticari veya endüstriyel binalardaki enerji kayıplarını tespit etmek, kritik yüklerin enerji sürekliliğini sağlamak ve elektriksel hatalara karşı önlem almak amacıyla geliştirildi. PowerTag ile elektrik panosunda değişiklik yapmadan ve ilave yere ihtiyaç duymadan son dağıtım yükleri “Class 1” hassasiyette ölçülebiliyor ve olası elektriksel hatadan önce alarmlar sayesinde gerekli önlemlerin alınması sağlanıyor, PowerTag de kritik yüklerin devamlı çalışmasını sağlayarak iş sürekliliğinde kesintisizlik sağlıyor. 
PowerTag’in montajı ve kullanımı oldukça pratik. Kullanım için izlenmesi istenen son dağıtım yüklerinin bağlı olduğu otomatik sigortaların alt veya üst kısmına PowerTag’leri yerleştirmek yeterli. PowerTag enerji sensörleri Acti9 Smartlink gateway’ler ile kablosuz olarak haberleşerek, otomatik sigortanın üzerinden anlık enerji, voltaj, akım, güç, ve güç faktörü değerlerini Class 1 hassasiyetinde ölçüyor. Bu ölçüm değerlerinin yanında, çeşitli voltaj eşik değerleri için ön alarmlar belirleyebiliyor, aşırı yüklerde ve otomatik sigortanın devreyi elektriksel hatalardan dolayı açtırdığı durumlarda da alarm ile bildirimde bulunup, devredeki kritik yüklerin izlenmesini sağlıyor. Kompakt yapısı sayesinde PowerTag, mevcut elektrik panosunda yer olmasa bile kullanılabiliyor, yeni tasarlanan elektrik panolarında da yer avantajı sağlıyor. Böylece PowerTag montaj zamanını düşürüyor, ek bir kablolamaya ihtiyaç duymadan uygulanabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN