Ürün Teknoloji 23 NİSAN 2017 / 08:00

Entegrasyon kolaylığı Oracle’dan geliyor

Oracle; büyük ölçekli bir bulut sağlayıcısının bulut hizmetlerini tesis bünyesindeki yüksek performanslı NAS depolama sistemleriyle entegre etmesini sağlayan, sektörün ilk ‘bulut yakınlaşmalı depolama ortamı’nı tanıttı. En yeni Oracle ZFS depolama cihazları sürümünün bir parçası olan Oracle ZFS bulut yazılımı, şirketlerin tasarruflarını en verimli hale getirirken, harici bulut ağ geçitlerine yönelik ihtiyaçları ortadan kaldırmalarına ve yazılım lisansları ile altyapı platformlarının genel buluta erişebilmelerine izin vermek için tesis bünyesindeki uygulamaların tedarikçilerinin aldığı buluta erişim lisanslarının, yani ‘bulut giriş vergilerinin’ yarattığı maliyetlerin önüne geçmelerine yardımcı oluyor, verilerini, uygulamalarını kolayca buluta taşımalarına imkan veriyor. 
Oracle’ın yaklaşımı, kullanıcıların kendi tesislerindekileri genel bulut ile entegre etme, farklı güvenlik ihtiyaçlarından oluşan ortamları yönetme, ekipleri, sektörel standartları ve beceri kümelerini desteklemenin yanında uçtan uca görünürlük, tanı ve destek konusunda uğraşma yükünü ortadan kaldırıyor. Tesis bünyesindeki NAS depolama çözümlerinin sağlayıcıları genel buluta sahip olmadıkları için bu seviyede entegrasyonu ve ekonomik faydayı sunamazken, genel bulut sağlayıcılarının da yüksek performanslı NAS depolama sistemleri yok. Bu son güncelleme Oracle ZFS Depolama Cihazları için Oracle Veritabanı’nın dinamik otomasyon özelliklerini genişleten ve Veritabanı Yöneticisi’nin üretkenliğini yaklaşık 10 kat arttırmasının yanında kritik iş uygulamalarını hızlandırabilen bir dizi yenilik içeriyor. Bunlar arasında Oracle Intelligent Storage Protocol 2.0 Oracle Veritabanı ve Oracle ZFS depolama cihazları için yeni nesil otomasyon, tüm Flash depolama havuzlarının, uygulama performansının geliştirilmesi, bulut ölçeğinde veri koruması var.
 
ETİKETLER : Oracle ZFS 1119

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN