Ürün Teknoloji 30 ARALIK 2013 / 08:13

Epson tanklı yazıcılarla uygun maliyet sağlıyor

Sürekli Mürekkep Besleme Sistemi’ne sahip tanklı yazıcılar yüksek kaliteyi uygun maliyetlerle birleştiriyor.

Ar-Ge faaliyetlerine 1,7 milyon dolar harcayan ve her gün 13 yeni patent alan Epson, geliştirdiği tanklı yazıcı teknolojisiyle kullanıcıların büyük ilgisini çekiyor. Tanklı yazıcılarda kartuş yerine çok daha fazla mürekkep alabilen tanklar kullanılıyor.
Sürekli Mürekkep Besleme Sistemli yazıcılarla baskı maliyetlerinde devrim yarattıklarını iddia eden Epson EMEA Bölgesi Pazar Geliştirme Müdürü Renato Vincenti, sözlerine şöyle devam etti: “Epson olarak tüketiciler için sürekli daha iyisini ve yenisini yaratmak üzere çalışıyoruz ki bu durumu Ar-Ge yatırımlarımız da açıkça ortaya koyuyor. Tanklı yazıcılarımızla, tüketicinin orijinal yazıcıları modifiye ettirerek tanklı hale getirtip ürünün garanti kapsamı dışında kalmasını da engelledik. Garanti kapsamı dışında kalmanın yanı sıra, modifiye edilen ürünlerin özellikle kirlilik açısından kullanım zorluğu da ortada. Oysa orijinal Epson tanklı yazıcıların kurulumu ve kullanımı oldukça kolay ve elbette garanti kapsamında” dedi.

Baskı maliyetleri azalıyor
Türkiye pazarında dokuz farklı model tanklı yazıcıyla yer aldıklarını belirten Renato Vincenti baskı adetlerini ve renk düzeneğini aynı tuttuklarında Epson tanklı yazıcılarının muadil bir ürüne göre yarattığı maliyet avantajını da L210 VE l355 modellerinden örnekledi.
Vincenti; “Misal Epson L210’un baskı kapasitesi 4 bin sayfa siyah ve 6 bin 500 sayfa renkli. Bu adedi muadil bir yazıcıdan almak yerine Epson L210 kullandığınızda kârınız 598 TL. Beraberinde gelen ilave 2 siyah şişeyle 12 bin sayfa siyah, 6 bin 500 sayfa renkli doküman basabilirsiniz ve muadil ürünle kıyaslandığında buradaki maliyet avantajınız ortalama bin 100 TL’dir” dedi. Epson olarak mürekkep püskürtme teknolojisine yoğunlaştıklarını belirten Vincenti, mürekkep püskürtmenin lazere göre yüzde 90 civarında enerji tasarrufu sağladığının da altını çizdi.
Epson Türkiye’nin L110, L210, L300, L355, L550, L800, M100, M105 ve M200 modellerinden oluşan ürün yelpazesi dahilinde farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler de mevcut.

Bilgi için:
www.epson.com.tr
ETİKETLER : Sayı:952

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics