Ürün Teknoloji 26 ŞUBAT 2017 / 16:31

Ev satmak, bir dert olmaktan çıkıyor

2016 Eylül’ünde Sina Afra önderliğinde Can Günay ve Aziz İhsanoğlu tarafından, yerli ve yabancı yatırımcıların katkıları ile kurulan Evtiko, teknoloji altyapısı ile gayrimenkul sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor. Şu anda 50 milyon TL’lik değerlemeye sahip olan şirket, Rocket Internet ve kurucusu Oliver Samwer, Avi Alkaş, Esin Güral’ın da içinde olduğu bir yatırımcı grubundan yatırım aldı.
Mülk sahiplerinin evlerini birkaç adımda, 72 saatten başlayan süre içerisinde, kolayca satabilmesine olanak sunan Evtiko’ya satılmak istenilen evle ilgili bilgiler internet sitesindeki form doldurularak veya çağrı merkezi üzerinden iletiliyor. Bu bilgiler, kullanılan güncel veri algoritmaları ve SPK lisanslı gayrimenkul uzmanlarının yerinde incelemesi ile 48 saat içinde bir teklif veriliyor. Satıcı kabul ederse, en erken 3 gün içinde olmak şartıyla, evin boşaltıldığı gün ödemesinin tamamını alıyor.
Evtiko, bu yönüyle evini satmak isteyenlerin teklif almak için ilk adresleri olmayı hedefliyor. Emlak sektöründeki diğer bileşenlerle de işbirliğine gidecek olan Evtiko; emlak şirketleri, emlak ofisleri ve ilan siteleriyle ortak çalışacak. Evtiko; İstanbul’un ardından, yılsonunda Avrupa’ya açılmayı da hedefliyor. Türkiye’de geleneksel yöntemlerle bir evin satılması ortalama 109 gün sürüyor. Evtiko ise ev sahiplerinin anlaşma sonrasında 30 gün içinde dilediği zaman evi boşaltabilmesine ve aynı gün ödemesini almasına imkan sunuyor. Evtiko ayrıca ev satarken karşılaşılan problemleri çözüyor, doğru alıcıyı bulmak, pazarlık süreçlerine girmek, potansiyel alıcılara evi gezdirmek gibi sorunları ortadan kaldırıyor. SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarının değerleme çalışması ve veri algoritmaları ile hazırlanan raporlar neticesinde de en adil teklif sunuluyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics