Ürün Teknoloji 19 ŞUBAT 2012 / 14:15

Exper piste çıkmaya hazır

Geçtiğimiz yıl tablet bilgisayar pazarına yönelik yeni modelleriyle ürün gamını tamamlayan Exper, 2012 yılında tüm ürün gruplarını yeniliyor ve farklı hizmetleriyle pazarda fark yaratmaya hazırlanıyor. Şirket; masaüstü, dizüstü, tablet bilgisayar ve sunucu sınıfındaki yeni ürün ve hizmetlerini düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Exper’in 2012 planları ve yeni stratejisi açıklandı.
Orhan Korkusuz toplantıda yaptığı konuşmada, Exper’in performans ve tasarım anlamında hiçbir rakipten geri kalmadığını, birçok noktada bir adım önde olduğunu söyleyerek 2012 yılına bu doğrultuda daha iddialı hazırlandıklarını dile getirdi. “Ar-Ge ve pazarlama ekibimiz ile masaüstünden dizüstüne, tabletten sunucuya kadar geniş bir alanda ürün geliştirme konusunda ciddi mesai harcadık” diyen Korkusuz, geçtiğimiz yıl tablet bilgisayarlarını rakiplerinden önce duyurduklarını hatırlatarak, bu yıl da müşteriye yine en
yeniyi sunmayı hedeflediklerini vurguladı. ‘Bilgisayar üreticisi’ olarak anılmak istemediklerini belirten Korkusuz, üzerine katma değerimizi de koyabileceğimiz, içinde işlemci bulunan her türlü cihaz gündemimizde olacak” dedi.

“Herkes aradığını bulacak”
Yeni ürünler hakkında bilgi veren Exper Pazarlama Direktörü Mert Erinç, yenilenen Karizma serisi dışında Easypad tablet bilgisayar serisinden de bahsetti. Windows ve Android işletim sistemli 4 yeni modeli tanıtan Erinç, bu bilgisayarlar ile tüm müşterilerin Exper’de aradığını bulacağını söyledi.
Tanıtımda sergilenen 10.1 inç ve 9.7 inç büyüklüğündeki modellerde 1,5 GHz frekansındaki Intel işlemciler kullanılıyor. Ayrıca tabletler 32 GB’a kadar SSD depolamayla beraber geliyor. Windows 7 Home Premium işletim sisteminin yanı sıra Android 3.2’nin de kullanıldığı yeni Easypad modellerinin ‘daha ulaşılabilir bir fiyata’ sahip olmasının hedeflendiği belirtiliyor.
ETİKETLER : Sayı:859

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics