Ürün Teknoloji 27 ŞUBAT 2016 / 14:54

Farklı güvenlik sistemleri aynı dili konuşacak

Sensormatic tarafından sunulan Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi Sistemi (PSIM), birbirinden bağımsız veriler üreten güvenlik sistemlerinin tek bir ekranda aynı dili konuşmasını sağlıyor. Geniş güvenlik ihtiyacı olan yerlerdeki tüm güvenlik sistemlerini tek bir arayüzden yönetmeye imkân veren yazılım, önceden hazırlanmış senaryolar sayesinde operatörlerin olası tehditler karşısında belirlenen bir iş akışını takip etmelerini sağlayıp, operasyonel yükü azaltıyor.
Bankalar, plazalar, havalimanları, büyük endüstriyel tesisler gibi geniş güvenlik ihtiyacı olan büyük organizasyonlarda birbirinden farklı akıllı güvenlik sistemleri kullanılıyor ve bu sistemlerin her biri kendi dinamiklerine göre veri üretiyor. PSIM ise bu verileri tek bir arayüze aktarıyor. Böylece, sistemi izleyen operatörlerin her sistem için ayrı ayrı uzmanlık sahibi olması gerekmiyor, işletme için operasyonel bazda ve insan kaynağı kullanımında verimlilik sağlanıyor.
PSIM yazılımı ile sağlanan ortak arayüzde, olayların izlenmesi ve müdahale edilmesi kısa sürede ve kolayca gerçekleşiyor. PSIM bünyesinde oluşturulabilen senaryolar ile bir olay anında alınması gereken aksiyonlar da önceden belirlenebiliyor. PSIM için yeni sistem kurulması ise gerekmiyor ve bu yapı, var olan sistemlere entegre olabildiği gibi, ihtiyaca göre sistemi geliştirecek yeni entegrasyonlara da imkan veriyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics