Ürün Teknoloji 25 OCAK 2013 / 14:51

Figensoft küresel pazara girmek istiyorTürkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alan Figensoft’un İcra Kurulu Üyesi İsmail Bayraktar, şirketin yapısını ve çoklu platformda çalışan tek toplu SMS ürünü olan Posta Güvercini’ni düzenlenen basın toplantısında masaya yatırdı. http://www.btnet.com.tr/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Figensoft’un İcra Kurulu Üyesi İsmail Bayraktar çoklu platformda çalışan tek toplu SMS ürünü olan Posta Güvercini’ni İstanbul Swissotel’de yapılan bir basın buluşmasıyla tanıttı. Çoklu platformda çalışan tek toplu SMS ürünü olması sayesinde tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen Posta Güvercini perakendeden sağlığa pek çok sektörde lider firmalar tarafından kullanılırken Arap, Kiril ve Latin alfabelerini de destekliyor.

Posta Güvercini'nin 2003 yılından beri varolan bir uygulama olduğunu belirten Bayraktar, uygulamanın çoklu platform üzerinde çalışması sayesinde bir çok şirket tarafından kullanıldığını ifade etti. Uygulamanın telefon yedekleme özelliği sayesinde, kullanıcıların telefonlarında bulunan içerikleri web'e yükleyebileceklerini dile getiren Bayraktar, uygulamanın Azerbaycan'da bankacılık sektöründe “tek kullanımlık” şifre gönderimi yapan ilk ve tek uygulama olduğunun altını çizdi.

Posta Güvercini’nin pazar lideri olmasındaki en önemli etkenlerin başında, sunduğu kolay kullanım ve çözüm zenginliği olduğunu anlatan Figensoft İcra Kurulu Üyesi İsmail Bayraktar, toplu SMS servislerden yararlanan pek çok kurum çalışanının mesajlaşma ihtiyaçlarını da bu ürünler üzerinden sağladığını belirtti.

"Hedef batıya doğru açılmak"

Toplantının bu bölümünde şirketin yapısına değinen Bayraktar, gelecek hedefleri arasında küresel bir oyuncu olmanın yer aldığını ifade etti. Türkiye ofisinde 30, Azerbaycan ofisinde 20 ve Kıbrıs ofisinde Mart ayından itibaren 4 çalışanları olacağını söyleyen Bayraktar, yakın zamanda Dubai'yi merkez alarak Ortadoğu pazarına da hakim olmak istediklerini dile getirdi. Uzun vadede iseAvrupa ve Kuzey Amerika pazarına girmek istediklerini belirten İsmail Bayraktar, şirketin hali hazırdaki büyüme hızından oldukça memnun olduklarını vurguladı.

Şirketin 2011 yılında 4 milyon lirayı aşan bir ciroya ulaştığını belirten Bayraktar, yurt dışında da benzer bir ciroya sahip olmalarına karşın, kârlılık olarak çok fazla verim alamadıklarını söyledi. 2013 yılında da daha önceki yıllarda olduğu gibi yüzde 100 büyüme hedeflerini vurgulayan Bayraktar, bu büyümeyi SMS servislerinden ziyade, şirketin diğer servislerini kullanarak yapmak istediklerinin altını çizdi.

Kurumların daha fazla mobil olduğunu anlatan Bayraktar sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Akıllı telefonlar ile birlikte kurumlar işlerini daha fazla cep telefonu üzerinden yapıyor. Bu nedenle, birden çok platformda çalışabilen mobil toplu mesajlaşma çözümleri hem kullanım kolaylığı hem de değişen cihazlara rağmen yeni satın alım gerektirmeyen yapıları sebebiyle daha cazipler. Binden fazla müşterimiz mobil uygulamalarımızdan toplu SMS göndermektedir.”

Toplu SMS tarafında neredeyse her sektörden 25 bin müşteriye sahip olduklarını belirten Bayraktar, mobil alana olan yatırımlarının süreceğini dile getirdi. Geliştirecekleri ürünleri müşteriye özel yapmaktansa, model geliştirerek daha fazla müşteriye satmak istediklerini ifade eden Bayraktar, bir kez çalışacak uygulama işlerine girmeyi pek tercih etmediklerini söyledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics