Ürün Teknoloji 23 EYLÜL 2017 / 16:41

Finans sistemi dijitalde Papara ile gelişiyor

Dijital ödeme markası Papara yenilendi. Kullanıcılarına en iyi deneyimi en kolay şekilde sunmayı hedefleyen Papara, yeni web sitesi ve mobil uygulamalarıyla kullanıcı memnuniyetini geliştiriyor. Facebook ile giriş özelliği sayesinde kolay üye olunabilirken, Papara üyeleri, üye olmayan bir kişiyi cep telefonuna ya da e-postasına para göndererek Papara’ya davet edebiliyor. Yeni web sitesi ve mobil uygulamalarla birlikte para transferleri de 7/24 ve tamamen ücretsiz. Ayrıca kullanıcılarına sunduğu ön ödemeli Papara Card ile para transferi ve ödemelerin yanı sıra kullanıcıların artık Papara bakiyelerini POS cihazı olan her yerde harcamalarını ve tüm ATM’lerden para çekebilmelerini, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada da sağlıyor. Papara bunları hiçbir banka altyapısı kullanmadan, kendi teknolojisi ve lisansları ile kart operasyonunu yürütüyor. Ön ödemeli kart olmasına rağmen karta yüklenen ya da hesaba gelen paranın ATM’lerden çekilebilmesi de ön ödemeli kartlar arasında farklılık sunuyor.
 
Nakitsiz topluma geçiş için önemli bir adım
Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, Papara CEO’su İlker Diker ve Papara CTO’su Emre Kenci’nin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre, Papara Card’a 13 yaş ve üzerindeki herkes sahip olabiliyor. Hem internet alışverişlerinin ödemeleri hem de tüm dünyada fiziksel POS’larda ödemeler yapılabiliyor, tüm bankaların yurtiçi ve yurtdışı ATM’lerinden para çekilebiliyor. Papara Card ile birlikte Papara, tüm yaş gruplarından kullanıcılarının para ile ilgili tüm ihtiyaçlarını fiziksel paraya temas etmeden, en hızlı ve kolay karşılamasına olanak sağlıyor.
Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Faruk Karslı, Türkiye’de bankacılık sistemi ile ilgili tanışmayan önemli bir kesim olduğunu belirterek, “Türkiye’nin 2023’te nakitsiz topluma geçiş vizyonunda bu boşluğu doldurarak, banka hesabı olmayan veya bankacılık sistemini kullanmak istemeyen insanların da ödeme yapabilmesini ve birbirine para gönderebilmesini sağlıyoruz” bilgisini verdi. Papara CEO’su İlker Diker, kısa sürede 300 bin kullanıcıya ulaşan Papara’nın özellikle gençler tarafından kabul gördüğünü ifade ederken, web ve mobil altyapılarını sil baştan tasarladıklarını belirtiyor. Özellikle kullanıcılar tarafından talep edilen Papara Card’ın kısa sürede önemli satış adedine ulaşmasını beklediklerini ifade eden İlker Diker, Papara Card’ın ilk etapta www.papara.com  ve Papara’nın iOS ve Android uygulamaları üzerinden, yakında fiziksel satış noktalarından da temin edinilebileceği bilgisini verdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics