Ürün Teknoloji 06 AĞUSTOS 2016 / 07:15

Flash’a geçiş isteği ön planda

NetApp, EMEA bölgesinde Flash kullanımının yaygınlığına yönelik ilk sektörel araştırmasının sonuçlarını paylaştı. BT alanında 3 bin karar alıcının katıldığı araştırmada, katılımcıların yüzde 90’ı kurumlarında Flash kullanımına ihtiyaç duydukları bilgisini verdi. Ancak bu ihtiyaca rağmen, maliyetler ve Flash kullanımının faydalarına dair bilinç eksikliği de Flash’ın bölgede benimsenmesinin önünde engel halini alıyor.
NetApp’in araştırması Mayıs 2016’da Opinion Matters tarafından gerçekleştirildi. Araştırmaya göre, Flash teknolojisinin maliyeti düşüyor olmasına rağmen, BT yöneticilerinin yüzde 40’ı halen Flash yatırımını pahalı buluyor.  Buna karşılık katılımcıların yüzde 90’ı da kurumlarında Flash kullanımına ihtiyaç olduğu kanısında. BT alanında her beş finansal karar alıcıdan biri Flash teknolojisinin yatırım avantajlarına dair gerekli bilgiye sahip olunmadığını düşünüyor. Flash yatırımları için engel teşkil eden bu durumun en çok büyük şirketlerde dile getirildiği de araştırma ile görülüyor. NetApp EMEA Gelişen Çözümler ve İnovasyon Grubu Kıdemli Direktörü Peter Wüst, “Flash depolamanın gerçek faydası daha az enerji, daha az soğutma, daha az alan ve daha az hareket eden parça ile birlikte daha yüksek performans” derken, NetApp EMEA Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Manfred Reitner, şunları söyledi:
“Dijital dönüşüm arayışındaki birçok şirket için tamamen Flash tabanlı veri merkezi fikri pratik bir gerçekliğe dönüşmüş durumda. Ancak bununla birlikte, yeni yüksek kapasiteli sürücülere ve Flash teknolojilerinin fiyatlama trendlerinin aşağı çekilmesine rağmen araştırmamız kurum liderlerinin Flash’ın gerçek değerine dair halen bilgilendirilmelerine ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Flash kullanımının benimsenmesine yönelik engellerin ortadan kalkması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylelikle müşterilerimiz tamamen Flash tabanlı veri merkezinin faydalarını, kolaylığını ve maliyet avantajını görebilecekler.”
 
ETİKETLER : 1083 NetApp

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics