Ürün Teknoloji 28 EKİM 2012 / 14:54

Galaxy Note II ile yeni bir segment yaratıldı

Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan yeni Galaxy Note, 5.5 inçlik ekranına neler sığdırabildiğini gözler önüne serdi.

Telefonun özellikleri anlatılmadan önce açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong, “Yaratıcılığa ilham verecek yeni Galaxy Note II’yi Türkiye pazarına sunmaktan gurur duyuyoruz. Bundan bir sene önce Galaxy Note ile pazarda yepyeni bir segment yarattık ve inanılmaz ilgi gördük” dedi.

Akıllı telefon pazarında zirvede Samsung yer alıyor
Galaxy Note II ile akıllı telefon pazarındaki liderliği daha da pekiştirmeyi hedeflediklerini belirten Hong, “Ağustos ayı itibarıyla akıllı cep telefonu pazarında yüzde 49,3, genel telefon sektöründe ise da yüzde 44,1’lik pay ile liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu sene sonunda yine bir rekora imza atarak dünya çapında toplam 400 milyon adet cep telefonu satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Ardından sahneye gelen Okan Bayülgen’in sorularıyla Samsung Türkiye Mobil Pazarlama Müdürü Cem Sezer, yeni Galaxy Note II ile ilgili bilgiler verdi. 5.5 inç (140.9 mm) HD Super AMOLED ekranda 16:9 video izleme olanağı sunulduğunu belirten Sezer, çoklu görev yönetiminden bahsetti.
JellyBean ile geliyor
İçerik oluşturmanın, paylaşmanın ve çoklu görev yönetim becerilerinin yanı sıra, Galaxy Note II, en son donanım teknolojileriyle birlikte geliyor. Yüksek kapasiteli 1.6 GHz dört çekirdekli işlemci ve HSPA Plus veya 4G LTE bağlantısı ile kolay bir çoklu görev yönetimi, son hızda ekran geçişleri, güçlü bir tarayıcı performansı sunuluyor ve uygulamaların yüklenme süresi en aza indiriliyor.
Android 4.1 (JellyBean) işletim sistemine sahip Galaxy Note II, 16 GB, 32 GB ve 64 GB hafıza seçeneklerine ve genişletilebilir bir micro SD bellek yuvası barındırıyor. 3.100 mAh batarya kapasitesi bulunan cihazda, arka yüzde 8 megapiksel ve ön yüzde ise 1.9 megapiksel kamera ve HD video kayıt özelliği standart olarak sunuluyor. Apple’ın artık Samsung’un önüne geçebilmesi için yeniden farklı bir şeylere ihtiyaç duyduğu açıkça görülüyor.
ETİKETLER : Sayı:893

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics