Ürün Teknoloji 07 HAZİRAN 2010 / 10:30

Garmin-Asus işbirliği akıllı telefonlara yol gösteriyor

Asus, Türkiye'de 10 bin adet satmayı hedefliyor.

Asus, Garmin’le gerçekleştirdiği ortaklık sonucu ortaya çıkan tam dokunmatik ekranlı, Windows Mobile işletim sistemine sahip Garmin–Asus M10 akıllı telefonu tüketicinin beğenisine sundu. Asus M10, sunduğu iş ve kişisel rehber, e-posta, takvim gibi özelliklerin yanında önceden Garmin tarafından yüklenmiş Mobil Navigasyon sistemiyle beraber geliyor. Böylece M10’a sahip olan kullanıcılar, Garmin kalitesinde bir navigasyon cihazına da sahip oluyor.
ASUS Genel Başkan Yardımcısı ve Kişisel Mobil Cihazlar ve Cep Telefonu Genel Müdürü Benson Lin, yeni ürünle ilgili olarak “Garmin-Asus M10 ile insanların iş ve günlük yaşamları arasındaki dengeyi kurmayı amaçlıyoruz. Windows Mobile kullanılarak geliştirilen M10’un iş kullanımı için ideal akıllı telefon özellikleri, kapsamlı navigasyon yetenekleri ve geniş kapsamlı sosyal ağ bağlantılarıyla bir araya gelerek kullanıcıya akıllı bir yaşam sunuyor” dedi.
M10, kullanıcısına 3,5 inçlik WVGA ekran, 4 GB depolama belleği ve dokunmatik kullanıcı arayüzü sunuyor. Billboard adı verilen ana ekran tasarımıyla en önemli ve güncel bilgiler telefonda anında görüntülenebiliyor. Sezgisel 3D görev yöneticisi, çalışan uygulama esnasında farklı görevlere kolayca geçiş yapma imkanı sunuyor. Kapsamlı bir navigasyon deneyimi sunan M10, her an güncellenen özel konum bilgisi ve yön gösterme özelliklerinin yanında konum bilgisini takvim, bağlantılar, e-posta, internet tarayıcı, mesajlaşma ve sosyal paylaşım de bağlantılı olarak kullanabiliyor. Bu da farklı kullanım senaryolarını gündeme getiriyor.

Garmin_Asus_kutu“Getireceğimiz iki modelden beşer bin satmayı hedefliyoruz”

Kendisiyle özel olarak görüştüğümüz Benson Lin, Garmin-Asus birlikteliğiyle ortaya çıkan M10’un fiyat ve fonksiyon açısından verimli bir cihaz olacak biçimde tasarlandığını söyledi. Telefonda var olan tüm fonksiyonların daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere navigasyon yetenekleriyle bütünleştirildiğini belirten Lin, M10 ve duyurulacak bir diğer model dahil yıl sonuna kadar Türkiye’de toplam 10 bin Garmin-Asus marka telefon satmayı hedeflediklerini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics