Ürün Teknoloji 15 OCAK 2017 / 18:25

Geleneksel medya ve dijital medya birbirini beslemeli

Araştırmalara göre, geleneksel medya kanalı hala güçlü ve en önemli haber kaynaklarından biri.  Bu noktada geleneksel medyanın dijital medya ile birlikte yoluna devam etmesi gerektiğini ifade eden Union İstanbul Ajans Başkanı Mehmet Erkmen de, “Türk halkının geleneksel medyadan vazgeçmeye niyeti yok. Dijitalin de amacı geleneksel medyayı öldürüp bitirmek değil” yorumunu yaptı. Sosyal medyanın kolay erişilebilir olması açısından bir adım önde gibi görünmesinin geleneksel medya açısından tehdit oluşturmadığını belirten Erkmen, şu yorumu yaptı:
“Artık dizi ve TV programları hashtag’ler kullanmaya başladılar. Bu sayede daha çok konuşuluyorlar. Twitter’da trend topic listesinde şu anda yayında olan bir dizinin hashtag’ini gören bir takipçi, merakla açıyor o kanalı. Böylece Twitter televizyonu beslemiş oluyor. Buna ek olarak, diziyi izleyen biri hashtag’i görüp meraklanıp Twitter’ı açıyor. Yani bu sefer de televizyon Twitter’ı besliyor. Dijital medya gelenekseli yenmedi, yanında durdu. Geleneksel medya ve dijital medya birbirini beslemeli. Bugün bir köşe yazarı sosyal medyada popüler ise bunu önceden yazılarını yazdığı gazeteye borçlu. Ünlüler de bu iki mecradan aynı anda faydalanıyor. Zamanında geleneksel medya sayesinde üne kavuşan isimler, bugün dijital medyadan da gereken desteği alıyor. Geleneksel medya sayesinde bir imaj yarattılar ve şimdi bu imajı sosyal medya sayesinde yaymaya çalışıyorlar.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN