Ürün Teknoloji 24 ŞUBAT 2014 / 08:18

Gerçek zamanlı kamerayla canlı yayın internette

Panasonic, kaydedilen görüntülerin neredeyse gerçek zamanlı olarak dünyanın her yerinden izlenebilmesini sağlayan elde taşınabilir profesyonel kamerası Panasonic AJ-PX270’i piyasaya sürüyor. Panasonic AJ-PX270 ile kaydedilen görüntü yayına hazırlanmak üzere eşzamanlı olarak yayın stüdyosuna gönderilebiliyor.

Panasonic AJ-PX270 kamera, geleneksel video uydu bağlantısı gereksinimini ortadan kaldırarak gelişmekte olan çevrimiçi canlı yayın ve bağımsız habercilik sektörleri için mükemmel bir çözüm sunuyor. LAN üzerinden kablosuz iş akışını mümkün kılan kamera, 2014 sonbaharında 3G/4G/LTE bağlantı seçeneklerini de destekleyecek.
AJ-PX270 P2 HD elde taşınabilir kamera, geniş bir bit oranı yelpazesinde kayıt seçenekleri sunan AVC-Ultra kayıt formatına sahip. AJ-PX270, AVC-Intra100’ün yanı sıra 1920x1080 10bit 4:2:2 yayın kalitesinde kayda imkan veren AVC-LongG kodlama teknolojisini de barındırıyor. 2 adet dahili microP2 kart yuvasına sahip olan AJ-PX270, düşük maliyetli kullanım ve uzun süreli kayıt imkanı sunuyor.
Panasonic Avrupa Ürün Müdürü Rob Tarrant konuyla ilgili: “AJ-PX270, günün 24 saati haber peşinde koşturan yayıncılar için içeriklerin yayına daha çabuk hazırlanmasını mümkün kılıyor ve elektronik habercilik alanında iş akışlarını dramatik ölçüde geliştirme potansiyeline sahip. Geleneksel yayıncılık anlayışının dışında, giderek daha yüksek kaliteli videolar üretme fenomeni hız kesmeden devam ediyor. 2 adet microP2 kart kullanımı, kurumsal kullanıcılar, YouTube kanal sahipleri ve serbest çalışan haberciler için eşzamanlı yayın ve dünyanın her yerinden bulut sunucularına proxy video aktarımı anlamına geliyor” dedi.

Bilgi için:
www.panasonic.com.tr
ETİKETLER : Sayı:960

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics