Ürün Teknoloji 09 EYLÜL 2017 / 11:20

Girişimler satış kanallarına ulaşacak

TmaxSoft ürünleriyle entegre olarak çalışan çözümlerin bulunduğu bir ağ olarak düşünülebilecek olan TmaxSoft Solution Hub, çözüm ve uygulama sahipleriyle satış kanallarını bir araya getirecek. Türkiye’de geliştirilen, pilot proje olarak burada başlayan ve EMEA Bölgesi’nde Almanya, Fransa gibi ülkelerin katılmak için sırada bekledikleri TmaxSoft Solution Hub kapsamında, şu anda Master Data Management, Stream Event Processing, CRM ve hastane yönetim yazılımı alanlarında ISV’ler (bağımsız yazılım sağlayıcıları) ve startup’larla çalışılıyor. ABD’deki TmaxSoft ekibiyle benzer bir uygulamayı Chicago’da başlatmak üzere çalışan TmaxSoft Türkiye, faaliyet gösterdiği her ülkeye projeyi yayarak geniş bir çözüm ağı oluşturmayı hedefliyor.
Tmaxsoft Solution Hub’a katılmak isteyen startup’ların öncelikli yapmaları gereken, çözümlerini veri tabanı Tibero’yu destekler hale getirmeleri. Özellikle startup firmalar için bir bayi kanal yapılandırması ve bunlara göre kanal programları oluşturulması gerekiyor. Eğer çözüm sahiplerinin bu tür bir yapılanması yoksa, oluşturulması adına danışmanlık da veren TmaxSoft, Tmaxsoft Solution Hub aracılığıyla satışı gerçekleşecek projeler için çözüm ortağı tarafındaki iletişimi de yönetiyor. Çözüm satışı gerçekleştirecek satış kanalı açısından bakıldığında da proje yönetimini ilk etapta üstlenen şirket, dolayısıyla çözüm satışı konusunda tecrübesi olmayan firmalara bir nevi eğitim hizmeti de sağlamış oluyor.
 
Hedef müşteriye ulaşma imkanı
Tmaxsoft Solution Hub, startup’lar için ek bir maliyet oluşturmazken, başka maliyet avantajları da sağlıyor. Çözümden yaralanmak isteyen startup’lar, TmaxSoft’un ürünleriyle entegrasyon sağladıktan sonra ortaya çıkan çözümden ürün geliştirmede, entegrasyon süreçlerinde ve kısıtlı bir miktarda olsa da iç kullanımlarında ticari gelir sağlamamak koşuluyla ücretsiz faydalanabiliyorlar. TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Türkiye’de geliştirilen bu çözüm ile amacımız, startup’ların geliştirdikleri ürünleri Tmaxsoft satış kanalları ile hedef müşterilerine götürmek. Startup firmaların güçlerini ve imkanlarını birleştirmesinden bahsediyoruz. Diğer yandan, çözüm üreten firmaların hatırı sayılır miktarda bir kısmı da mühendislerden oluşuyor ve uygulamalarını, fikirlerini doğru noktalara götürmekte zorlanıyorlar. Tmaxsoft Solution Hub, bu iki grubu bir araya getirerek, ortak fayda sağlamak üzere ortaya çıkan bir fikir.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics