Ürün Teknoloji 06 MAYIS 2017 / 19:47

Gökkuşağı elinizde bir telefon olursa…

Alcatel, dünyanın ilk interaktif LED kapaklı akıllı telefonu Alcatel A5 LED’i tanıttı. Kullanıcılar, arka paneli kaplayan LED ışıkları sayesinde ışıklı bildirimler alabiliyor, kendi renk desenlerini oluşturabiliyor, kişisel tarzlarını yansıtabiliyor. Alcatel A5 LED kullanıcıları; gelen aramalardan mesajlara, alarmlardan sosyal medya bildirimlerine kadar her türlü telefon bildirimlerini farklı renkteki ışık şovlarıyla çeşitlendirebiliyor. Örneğin Facebook mesajları mavi, WhatsApp mesajları yeşil, Snapchat bildirimleri de sarı ışıklandırmayla gelirken, aramaları pembe, alarmları turuncu, SMS’leri sarı ışıklı bildirimler gönderecek şekilde programlamak da mümkün.
Colour Catcher teknolojisi ile A5 LED, kamerasıyla tüm renkleri tanıyarak, tek tuşla o renge bürünüyor. Kullanıcılar da kamera tarafından yakalanan renklerle uyumlu LED kapak desenleri ve arka plan temaları oluşturabiliyor. Alcatel A5 LED, müzik deneyimini canlı renklerle bezeli ışık şovlarıyla desteklerken, ışık şovu da çalan müziğin ritmini takip ediyor. Kullanıcı ise basit bir sallama hareketiyle renkler arasında geçiş yapabiliyor.
5 MP (8MP’ye interpolasyonlu) flaşlı ön kamera ve 8 MP (13 MP’ye interpolasyonlu) arka kamerası ile Alcatel A5 LED ile canlı selfie’ler çekilebiliyor. Face Beauty yazılımıyla fotoğraflar kusursuz hale getirilirken, Face Show uygulamasıyla da bu selfie’ler kişisel video kliplere dönüştürülebiliyor. A5 LED, 4.5G LTE bağlantı özelliği ve sekiz çekirdekli işlemcisinin yanında, 5.2 inç HD ekranı da kullanıcısına sunuyor.
 
ETİKETLER : 1121 Alcatel A5 LED